W Wierzchosławicach pobiegną, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

08.06.2021

Nocny Bieg nosi imię pochodzącego z Wierzchosławic Cichociemnego, płk. Adama Boryczki. Artur Jasiński, przedstawiciel organizatorów biegu, czyli Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice, tłumaczy, że długość trasy biegu ma symboliczne znaczenie i jest związana z dramatycznym życiorysem płk. Boryczki.

– Trasa biegu to jest dziesięć kilometrów trzysta jedenaście metrów. To ma taki symboliczny wymiar, bo to jest liczba dni, która minęła od dnia, kiedy poszedł Boryczka na wojnę, do dnia 29 listopada 1967 roku, w którym opuścił więzienie. Dla każdego uczestnika przewidujemy w pakiecie startowym koszulkę, medal pamiątkowy. W tym roku medal dla każdego uczestnika to będzie symbol Polski Walczącej wpisany w laur, w wieniec laurowy.

VI Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki wystartuje 18 czerwca o godz. 20.

Kto nie czuje się na siłach, by pobiec, pamięć Żołnierzy Wyklętych może uczcić, maszerując z kijkami do nordic walking.

Artur Jasiński wyjaśnia, że tegoroczna edycja Biegu przesunięta została z marca na czerwiec, ze względu na pandemię, ale i tak, z uwagi na obostrzenia, w wydarzeniu może wziąć udział jedynie 250 osób.

Zapisu na bieg można dokonać na stronie:
https://dostartu.pl/vi-nocny-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-im-cc-plk-adama-boryczki-v5819?fbclid=IwAR1F02I3RfgxIKdG25qq5bV2JylpBCSoHJjEICn7L3AchSmjWUipbQTspa0

 

Posłuchaj:
Artur Jasiński
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN