Weekendowe propozycje kulturalne – 02.03.2018

02.03.2018

Już dziś artyści Piwnicy pod Baranimi zagrają w Zgłobicach koło Tarnowa. W Hotelu Dunajec wystąpi Agata Ślazyk z recitalem Gdzieś na ulicy nienazwanej. Autorka piosenek, wokalistka, gitarzystka, a od 15 lat artystka Piwnicy pod Baranami będzie gościem pierwszego z cyklu koncertów. Będzie jej towarzyszył pianista i kompozytor Tomasz Kmiecik. – Nasz hotel w tym roku obchodzi swoje 18 urodziny, w związku z tym zapraszamy artystów Piwnicy pod Baranami. Po recitalu zapraszamy wszystkich na spotkanie z artystami przy przekąskach przygotowanych przez naszych szefów kuchni – mówi Katarzyna Mazurek z Hotelu Dunajec. Recital dziś o godzinie 19.00 w Hotelu Dunajec w Zgłobicach. Bilety do nabycia w recepcji hotelu.

Z kolei w Lusławicach dziś Koncert finałowy Zimowej Akademii Muzyki. Wystąpią wybrani młodzi muzycy z klas mistrzowskich Kariny Gidaszewskiej, Bartosza Bryły, Marcina Zdunika, Artura Kasperka oraz Arkadiusza Adamskiego. Koncert o 19.00 w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

W sobotę w Tarnowie koncert niezapomnianych polskich przebojów. W Centrum Sztuki Mościce wystąpi Janusz YANINA Iwański z zespołem w koncercie Piosenki polskie. Ocalić od zapomnienia. Koncert o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Obowiązują bilety.

Tego dnia można też wziąć udział w Powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem wiceprezes Rady Ministrów Beaty Szydło. W Koszycach Wielkich między innymi wykład historyczny oraz koncert galowy pod tytułem Muzycznie Szlakiem Niepodległości Polski. Będzie też staropolski bigos i węgierski gulasz. Początek w sobotę w hali widowiskowo-sportowej o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

W sobotę też obchody w Szerzynach. W samo południe w Urzędzie Gminy otwarcie sesji naukowej. Od godziny 14.00, uroczystości oficjalne na skwerze przy Kościelisku między innymi z udziałem Orkiestry Dętej OSP Szerzyny. Będzie wojskowa grochówka i flagi dla uczestników spotkania. Zaplanowano też wystawę infografik pod tytułem Namioty Wyklętych.

Dzień później w Niecieczy Niezapomniane Pieśni Filmowe. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej i gimnazjum w Niecieczy oraz orkiestra firmy BRUK-BET pod kierownictwem Jana Sanka. Gościnnie zagra też Zespół Pieśni i Tańca Swojacy z Wierzchosławic. Koncert w niedzielę w Sali Teatralnej w Niecieczy o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

A od poniedziałku można odbierać wejściówki na Galę urodzinową z okazji 688. rocznicy lokacji Tarnowa. Wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami. Gala w środę – 7 marca w Kinie Marzenie od godziny 18.00. Wejściówki do odebrania od najbliższego poniedziałku w Wydziale Kultury przy Rynku 7 w Tarnowie od godziny 8.00 do 15.00.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN