Weekendowe propozycje kulturalne – 03.08.2018

03.08.2018

Weekendowo z Klubem Dobrze Nastawionych. Klubowicze zachęcają do wycieczki po pięknych zakątkach Przeczycy, Liwocza i Pilzna. Będzie także czas na modlitwę. W programie Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej.

Nie straszna nam nawet wyprawa w góry – mówi Justyna Dziedzic, opiekun Klubu Dobrze Nastawionych.

Wyjazd w niedzielę o godzinie 7.00. Zapisy są jeszcze możliwe w biurze Klubu Dobrze Nastawionych przy Bema 14 albo pod numerem 694 451 403.

W Tarnowie zaczął królować blues. Muzyczne spotkania potrwają do 24 sierpnia w amfiteatrze a dzisiejsze rozpocznie się o godzinie 19.00.

Wieczorem w Tarnowie wernisaż w Galerii Bema20. Uczestnicy zobaczą wystawę “Sztuka Talentu”, której tematem będą ilustracje modowe Kornelii Dębosz. Artystka współpracuje między innymi koncernami z Nowego Jorku i z Paryża.

Wernisaż o godzinie 18.00 w galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

W najbliższy weekend koncerty Festiwalu EMANACJE. W sobotę i niedzielę młodzi zdolni pianiści ze świata wystapią w Lusławicach i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Kimberly Han (17 lat), Shuheng Zhang (16 lat) i Carey Byron (13 lat!) zdobyli już dziesiątki laurów międzynarodowych konkursów, mimo młodego wieku mają na koncie występy w prestiżowych salach całego globu. Podczas ich pobytu w Polsce na zaproszenie Festiwalu EMANACJE wykonają krótkie recitale, obejmujące utwory Fryderyka Chopina oraz dzieła Franciszka Liszta i Ludwiga van Beethovena.

Koncert w sobotę w Lusławicach o 19.00 a w niedzielę w Kąśnej Dolnej o 18.00.

“Trzeźwość egzaminem z wolności” – takie hasło będzie towarzyszyć sobotniemu marszowi ulicami Tarnowa. Marsz rozpocznie się o 16.30 Mszą św. w kościele bł. Karoliny. Około 17.45 zacznie się wymarsz do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. O 19.45 zaplanowano nabożeństwo ekspiacyjne i Apel Jasnogórski.

W niedzielę w Tarnowie, Małopolski Piknik Wolności z okazji świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości.
Kolorowy namiot stanie przy Centrum Sztuki Mościce, gdzie animatorzy zaproponują wspólne tworzenie, zabawę i współpracę. Poruszą motywy historyczne oraz współcześnie pojmowany patriotyzm.

W niedzielę pasjonaci dwóch kółek spotkają się w Tarnowie na Wielkim Święcie Rowerzystów, gdzie w ramach projektu ‘Małopolska Tour’, na błoniach przy ul. Romanowicza odbędzie się plenerowa impreza połączona z rajdem rowerowym.

W Tarnowie, oprócz rajdu, czeka na wszystkich wiele atrakcji! Z myślą zarówno o kolarzach – amatorach, jak i zawodowcach, przygotowano m.in. pokazy rowerowe, piknik rowerowy, zawody sportowe oraz zabawy dla najmłodszych.

Na zakończenie całego wydarzenia zgrają zespoły Łąki Łan oraz O.S.T.R.

Uczestnicy będą mogli zapisywać się do rajdu od 10-11.45. Dostępne będą cztery trasy wyścigu.

Obok licznych atrakcji dla dorosłych, nie zabraknie także tych dla najmłodszych. Od godziny 14.00 będą przyjmowane zgłoszenia do rozpoczynających się o godzinie 15.00 zawodów dla najmłodszych.

Kolejne atrakcje czekają w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej. W niedzielę dzieci zaproszone są na godzinę 15.00. Specjalnie dla nich zagra Kinder Sid, będzie możliwość przejażdżki bryczką z kucykiem, skorzystania z trampoliny, dmuchanej zjeżdżalni i placu zabaw, a na zakończenie odbędzie się piana party. Natomiast dla miłośników tańca od godziny 19.oo odbędzie się zabawa taneczna na której zagra DJ Sid, w trakcie imprezy odbędzie się piana party dla dorosłych. Lepiej zabrać ze sobą ręcznik i ubrania do przebrania.

Pierwszy koncert w ramach niedzielnego cyklu “Klasyka w Parku” w Tarnowie wyjątkowo o godz. 17.00. Wstęp jest wolny. Kto chce posłuchać absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie niech wybierze się do Parku Strzeleckiego, przed budynek BWA . Ponadto Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na warsztaty dla dzieci ‘Mały żużel”. Odbędą się one w poniedziałek, 6 sierpnia od 17.00 do 18.30. Wcześniej trzeba się zapisać.

W niedzielę, 5 sierpnia rozpocznie się trzeci już Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście.

Zainauguruje go rozpoczynający się o godz. 18 w Sali Lustrzanej koncert “Estrada Młodych”. Oprócz wykładowców: Krystiana Tkaczewskiego i Hironao Suzuki z Japonii wystąpi w nim laureat pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Tarnowie, Robert Maciejowski.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla adeptów pianistyki.

Kurs odbywał będzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, a jego uczestnicy zaprezentują się podczas koncertów w Pałacu Młodzieży (10 sierpnia, godz. 17.00) oraz w Sali Lustrzanej (11 sierpnia, godz. 17.00 i 19 sierpnia, godz. 17.00). Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN