Weekendowe propozycje kulturalne – 06.07.2018

06.07.2018

VI Piknik Lotniczy i atrakcje dla całych rodzin już 8 lipca w Strzelcach Małych w gminie Szczurowa. Wydarzenie co roku przyciąga nie tylko miłośników lotnictwa.

W programie pikniku m.in. zrzut skoczków z samolotu AN-2 Wiedeńczyk, pokaz dynamiczny wiatrakowca w wykonaniu Andrzeja Wybrańca, będą ponadto pokazy lotnicze i akrobacyjne.

Zainteresowani będą mogli poznać tajniki Małopolskiego Klubu Paralotniowego oraz dowiedzieć się jak powstają repliki samolotów czy obejrzeć zabytkowe samochody i pokaz akrobacji rowerowej.

O 17.30 zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych ‚Orlik’. O 21.00 natomiast koncert zespołu Loka. Piknik Lotniczy w Strzelcach Wielkich w tym roku odbywa się w 100-lecie niepodległości Polski i Lotnictwa Polskiego. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Warto zarezerwować czas i w najbliższą sobotę 7 lipca wybrać się na tarnowskie Błonia, gdzie odbędzie się kolejna cykliczna impreza pod hasłem: ‚Wakacje – Bawmy się bezpiecznie”. Tarnowska Policja zaprasza na piknik przełożony z powodu niesprzyjającej pogody.

Będą pokazy sprzętu policyjnego, gry i zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To wszystko dla całych rodzin od 14.00 do 18.00.

Piknik organizuje Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Urząd Miasta.

Spotkanie, któremu patronuje radio RDN Małopolska, odbędzie się na Błoniach, czyli za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza w Tarnowie.

Piknik charytatywny dla Wiktorii zmagającej się z chorobą nowotworową odbędzie się 8 lipca w Łęgu Tarnowskim. To okazja do wspólnej zabawy i pomocy dziewczynce. Będą liczne atrakcje, wśród nich m.in. przejażdżki konne, quadem czy motorem żużlowym. Rozegrany zostanie ponadto turniej piłki nożnej: strażacy kontra lokalni przedsiębiorcy oraz dla małych i dużych liczne zabawy taneczne.

Piknik rozpocznie się w niedzielę o 15.00 na terenie Centrum Kulturalno – Oświatowo – Sportowego w Łęgu Tarnowskim.

Przy dobrej muzyce, jak co roku, będziemy pomagać chorym dzieciom! Po raz szósty w Koszycach Małych 14 lipca odbędzie się Mania Pomagania.

Będą koncert, pojedynek piłkarski, aukcje charytatywne, i wiele atrakcji. Na scenie zagrają kapela Ino Ros, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół Kombi.

Imprezę poprzedzi wspólne oglądanie meczu mistrzostw świata.

Cegiełka uprawniająca do wejścia to koszt 10 zł. Wydarzenie organizują wspólnie RDN Małopolska i Urząd Gminy Tarnów.

Parada teatralna ulicami miasta, spektakl, pokazy taneczne, występ chóru i wiele innych.

To wszystko w Szczucinie w powiecie dąbrowskim w ramach dni miasta. Główne wydarzenia w sobotę, 7 lipca – o 15.40 zainauguruje parada motocyklowa na Rynku, potem będzie pokaz taneczny Dance Star Studio Mariny Hryhorjewy, wystąpi także grupa taneczno-akrobatyczna z MOSiR-u oraz m.in. zaprezentuje się kwartet saksofonowy.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół ‚Poparzeni kawą trzy’, który wystąpi o 20.30.

Dni Szczucina zakończy zabawa taneczna.

Muzyka na żywo, relaks i regionalna kuchnia. Te i wiele innych atrakcji czeka w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej k. Pilzna. Już jutro, 6 lipca pierwszy muzyczny – weekendowy wieczór dla całych rodzin. – Warto się wybrać – zachęca Barbara Cyboroń z Doliny Pstraga

Wieczór z muzyką to również okazja dla szczególnie młodych osób na odkrycie w sobie muzycznych zainteresowań – dodaje Łukasz Lasek, z Karczmy Dolina Pstrąga

Wieczór z muzyką w karczmie Dolina Pstrąga w Machowej w piątek, 6 lipca od 17.00 do 20.00. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem RDN Małopolska.

W każdą niedzielę pod patronatem radia RDN Małopolska wyjątkowa impreza w plenerze na Ranczo Doliny Pstrąga w Machowej.

Już 8 lipca od 15.00 animacje dla dzieci z Kinder Sid. Ponadto bańki giganty, sztuczny śnieg oraz zabawy i konkursy.

Najmłodsi będą mogli skorzystać również ze zjeżdżalni i trampoliny.

Nie lada atrakcją będą również przejażdżki bryczką. To wszystko w cenie biletu a opiekun ma wstęp bezpłatny.

Wieczorem zabawa taneczna i smakołyki z grilla.

Piracka przygoda czeka na najmłodszych w Parku Rozrywki w Zawadzie k. Tarnowa.

Będą animacje – szukanie pirackiego skarbu, park linowy, euro bungee, sala zabaw czy mini golf. Na zainteresowanych będzie czekał ponadto plac zabaw i dmuchaniec. Dzieci będą mogły również przebrać się w pirackie stroje.

To wszystko już 6 lipca, start o 15.00 i 17.00. Mogą przyjść dzieci od 3 do 12 roku życia.

Szczegóły na www.parkrozrywkizawada.pl.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN