Weekendowe propozycje kulturalne – 13.04.2018

13.04.2018

Tysiące książek, spotkanie poetyckie, teatr iluzji i atrakcje dla najmłodszych – w sobotę IV Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej. W holu Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego będzie można znaleźć coś do swojej biblioteczki, ale też przynieść książki, żeby zrobić miejsce na nowe nabytki. Kiermasz od godziny 9.00 do 13.00 w sobotę. Od godziny 10.00 teatr iluzji z Wojciechem Janeczkiem a o 11.00 spotkanie poetyckie z Julią Bernard, autorką cyklu Czarownice z Wolfensteinu. Wstęp wolny. Jeżeli ktoś chce sprzedać swoje książki może się zgłosić jeszcze dziś do organizatorów z MINERWA ART. Wystarczy zadzwonić pod numer 722 256 816.

Z kolei w niedzielę koncerty w ramach 5. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zygmunta Noskowskiego w Brzesku. To zmagania dla dzieci i młodzieży do 21 roku życia kształcących się w śpiewie klasycznym. Od godziny 9.00 przesłuchania a o godzinie 19.00 koncert laureatów i rozdanie nagród. To wszystko w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

W niedzielę też Koncert Wiosenny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. W repertuarze utwory między innymi Moniuszki, Mozarta i Rossiniego. To jednocześnie prezentacja będąca podsumowaniem pierwszego sezonu artystycznego Orkiestry. Koncert w niedzielę o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Mielcu. Bilety do nabycia w kasie Kina Galaktyka.

Niedziela to również prolog tegorocznej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Do obejrzenia Arcydzieła Polskiego Kina Historycznego. Na początek Noce i Dnie, seans w niedzielę o godzinie 15.30 w Kinie Marzenie. Tarnowska Nagroda Filmowa oficjalnie rusza 21 kwietnia. – Będą różne wydarzenia, koncerty, czy spotkania z twórcami. – 32-letnia Tarnowska Nagroda Filmowa zaprasza państwa na kolejną swoją odsłonę, z każdym rokiem jest ona ciekawsza, tym bardziej, że polska kinematografia ma się bardzo dobrze, powstają wybitnie interesujące filmy. Szereg projekcji, spotkania z twórcami – taką okazję tworzy Tarnowska Nagroda Filmowa – mówi Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej. A jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, przez najbliższy tydzień do obejrzenia też Popiół i diament, Człowiek z marmuru, Wołyń, Miasto 44, Ziemia Obiecana i Pianista.

Do 20 kwietnia można zgłaszać swój udział w przeglądzie Młode Talenty 2018 w Bochni. To powiatowe eliminacje do festiwalu Talenty Małopolski. Przesłuchania uczestników zaplanowano na 23 i 24 kwietnia, a koncert galowy odbędzie się w ramach Dni Bochni 2018 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia. Przegląd finałowy odbędzie się w Dobczycach 18 maja i 19 maja. Zwycięzcy finałowego etapu wystąpią w koncercie laureatów w Piwnicy pod Baranami w czerwcu tego roku. Informacje o zapisach w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN