Weekendowe propozycje kulturalne – 19.10.2018

19.10.2018

Dobiega końca XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Wieczorem w Sali Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie przy Rynku 24 spotkanie z Moniką Rogozińską z Warszawy, dziennikarką, autorką książek. Gość tarnowskiego KIK-u jest współorganizatorką i korespondentką zimowych wypraw na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 i będzie przebiegać pod hasłem: ‘Polowanie na Matkę – opowieść o sile i pięknie polskiej tożsamości’.

 

Można się jeszcze zapisywać na II Bal Charytatywny i wesprzeć w ten sposób budowę domu dla osób niepełnosprawnych w Tuchowie.

Jak mówi Maria Tyrka, zastępca prezesa Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ‘Nadzieja” w Tuchowie, Stowarzyszenie chce zbudować obiekt, w którym osoby niepełnosprawne mogłyby znaleźć schronienie, gdy ich rodzice nie będą się już w stanie nimi zajmować z powodu wieku, chorób czy innych zdarzeń losowych.

– Cały dochód z balu przeznaczony zostanie na budowę domu dla naszych dzieci – dodaje Maria Tyrka.

Wydarzeniu patronują samorządowcy, ojcowie redemptoryści, wspierają je instytucje i zakłady pracy.

Bal odbędzie się w najbliższą sobotę w ‘Domu na Słonej Górze” w Porębie Radlnej. Koszt to 300 zł od pary. Początek o godz. 18.00.

informacje na stronach internetowych stowarzyszenia.

 

Koncert – Maraton utworów Ignacego Jana Paderewskiego już 21 października o godz. 17.00 w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wstęp jest wolny.

Koncert odbędzie się w przeddzień uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zaprezentują się pedagodzy i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie w repertuarze najpiękniejszych kompozycji Ignacego Jana Paderewskiego w jego polskim domu.

Dla melomanów Centrum Paderewskiego organizuje transport.

Autokar do Kąśnej wyjedzie sprzed tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego o godz. 15.30.

Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 14 600 00 16.

 

Będzie okazja do rozmowy i zapoznania się z najnowszymi publikacjami. W niedzielę w parafii św. Maksymiliana w Tarnowie odbędzie się promocja książki ks. prof. Michała Hellera pt. ‘Ważniejsze niż wszechświat” oraz książki jego ucznia ks. dra hab. Tadeusza Pabjana ‘Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła”.

21 października kazania będzie głosił ks. Tadeusz Pabjan. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie autorów w sali domu katechetycznego. Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Copernicus Center Press.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN