Weekendowe propozycje kulturalne – 21.09.2018

21.09.2018

Koncert promujący najnowszą płytę zespołu Arete – ‘Więcej miłości’ już wieczorem o 19.00 w Krakowie w Piwnicy pod Baranami. Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

Płyta ‘Więcej miłości!” (2018) to – jak czytamy – szesnaście różnorodnych kompozycji, czuły bilet do krainy łagodności, wzbogacony dawką muzycznego optymizmu i energetycznym brzmieniem.

Zespół ARETE powstał w marcu 2010 roku. Tworzą go poznańscy artyści, wykonujący poezję śpiewaną, którą przeplatają z elementami innych rodzajów muzycznych.

 

Koncert zespołu ‘Cisza jak ta’ odbędzie się wieczorem o 18.00 w Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym w Łęgu Tarnowskim (ul. Witosa 187A).

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ‘Z gwiazdami… nie tylko zaczytani’.

Natomiast 22 września o 18.00 zespół wystąpi również w Dąbrowskim Domu Kultury, a dzień później w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Zespół ‘Cisza jak ta’ wykonuje poezję śpiewaną i piosenkę poetycką. Założony został w 2003 roku w Kołobrzegu. W ciągu 15 lat istnienia zagrał ponad 900 koncertów w całym kraju, wydał 11 płyt rejestrujących ponad sto utworów grupy.

 

Będzie można nie tylko obejrzeć zabytkowe sikawki strażackie z całej Małopolski czy Podkarpacia, ale i podziwiać regionalne zawody z ich udziałem.
Wydarzenie już w niedzielę, 23 września w Lubczy przed remizą OSP.

Jak zapowiada Robert Ługowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubczy, zabytkowe sprzęty najpierw przejadą w paradzie przez wieś, a następnie rywalizacja strażaków i dobra zabawa dla wszystkich.

Poza tym w programie występy zespołów ludowych z gminy Ryglice oraz atrakcje dla dzieci, m.in. dmuchane zjeżdżalnie czy kursy druku piórem 3D, będzie również mała gastronomia.
Początek imprezy o godz. 12.00, w niedzielę 23 września przed remizą OSP w Lubczy. Wstęp wolny.

Wydarzenie organizują Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tarnowie, burmistrz Ryglic oraz OSP z Lubczy.

 

Zamiast mapy – Quest, czyli ilustrowana karta ze wskazówkami, które właściwie zinterpretowane wskażą drogę. Premierowe przejście tak wyznaczoną trasą odbędzie się w sobotę, 22 września, na terenie Rezerwatu Diable Skały.

Organizatorzy wydarzenia ze Stowarzyszenia Jamna Dla Pokoleń chcą w ten sposób zachęcić uczestników do samodzielnego poznawania historii i przyrody. Karty trafią również do szkół, gdzie mogą przydać się przy organizacji jesiennych wycieczek i promowaniu rodzimej turystyki.

Udział w wyprawie jest bezpłatny, należy jedynie zabrać ze sobą wygodne obuwie i ochronę na wypadek deszczu. Początek w sobotę, 22 września, o godz. 13.00. Zbiórka na parkingu pod Górą Jamna obok kierunkowskazu Bukowiec.

 

Pożegnanie lata już 23 września, w niedzielę w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej k. Pilzna. Niespodzianki i atrakcje dla wszystkich już od 14.00.
Wtedy rusza zabawa w plenerze z Kinder Sid. Będą animacje dla dzieci, bańki giganty, konkursy, zabawy, zjeżdżalnia czy przejażdżki kucykiem. Wszystkie atrakcje dla dziecka w cenie biletu, który wynosi 10 zł. Opiekun wchodzi gratis. Wieczorem natomiast od godz. 18.00 zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół Mila i DJ Sid. W tej części imprezy będą również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bilet na Andrzejki dla dwóch osób czy kolacja dla pary. Pożegnaniu lata w Machowej patronuje radio RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN