Weekendowe propozycje kulturalne – 22.06.2018

22.06.2018

Piąty koncert z cyklu “Rock Montownia” już 23 czerwca o 18.00 na Dużej Scenie tarnowskiego teatru. Gitarzysta Piotr Smoleń zaprasza na kolejny koncert, podczas którego wystąpią uczniowie jego szkoły a także uczniowie Grzegorza Noska i zaproszeni goście.

Podczas imprezy usłyszymy światowe hity gwiazd, jak między innymi: Metallica, Deep Purple, Justin Timberlake, Coldplay czy Michael Jackson. Na zakończenie imprezy na scenę wyjdą nauczyciele by zaprezentować specjalnie wybrane rockowe szlagiery.

Koncert poprowadzi Krzysztof Borowiec – prezenter radia RDN Małopolska.

Więcej informacji na www.szkola-gitarowa.pl

Bardzo muzycznie zapowiadają się tegoroczne Dni Brzeska. Gwiazdami wydarzenia będą zespoły Raz Dwa Trzy i Lady Punk. Nie zbraknie też gier i zabaw dla całych rodzin – informuje Małgorzata Cuber, dyrektor MOK w Brzesku

W sobotę w ramach wydarzenia o godzinie 21.00 będzie kwadrans z Radiem RDN Małopolska, do wygrania nagrody.

Nie lada atrakcje szykują się już 24 czerwca w Ryglicach, którym patronuje radio RDN Małopolska. Mowa o imprezie kulturalnej Ludzie Lasu. Będzie szukanie kwiatu paproci, gotowanie na wielkiej patelni z Mariuszem Szwedem – finalistą programu MasterChef, pieczenie chleba, liczne degustacje oraz dużo muzyki i niespodzianki dla najmłodszych. – Jedną z atrakcji będzie również wioska indiańska.

Impreza odbędzie się na ryglickim Rynku już w niedzielę, początek o 14.00. Wydarzenie zakończy o 18.30 koncert zespołu Cała Góra Barwinków.

Już w sobotę startuje XVIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy. Pierwszy etap zaplanowano od zapory w Pilźnie do tamy w Dębicy. Drugi, popołudniowy od tamy w Dębicy do Kozłowa.

W sumie trasa wynosi ponad 20 kilometrów. – W imprezie mogą wziąć udział zarówno wieloletni miłośnicy kajakarstwa, jak i amatorzy tego sportu – zaznacza Krzysztof Lipczyński dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Dębica.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 9.00 na zaporze w Pilźnie.

Kolej w miniaturze, czyli wystawę makiet i modeli kolejowych będzie można zobaczyć w Tarnowie. Wydarzenie tylko dwa dni w ramach Święta Miasta już 22 i 23 czerwca od 10.00 do 19.00. Dzieci będą miały możliwość kierowania pociągami. Wstęp jest wolny. Wystawę będzie można obejrzeć w Sali Lustrzanej, która mieści się przy ul. Wałowej 10.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN