Weekendowe propozycje kulturalne – 25.05.2018

25.05.2018

Ogromne zainteresowanie Radiowym Dniem Dziecka. Dla wszystkich maluchów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji! Na dziedzińcu radia, 29 maja, będzie dostępne kino plenerowe z bajkami edukacyjnymi, fotobudka, zjeżdżalnie i słodkie poczęstunki. Zaproszenia kierujemy głównie do grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli, ale można przychodzić także indywidualnie. Konieczne są zapisy telefoniczne pod numer 14 68 91 416.

Gminny Dzień Dziecka w Wojniczu odbędzie się pod hasłem “SPEŁNIAMY MARZENIA”. Atrakcje już w sobotę od 11:00 w Parku Miejskim. W programie przewidzianych jest wiele darmowych atrakcji dla dzieci oraz dorosłych- koncerty, zabawy, porady i zawody.

Już dziś kobiece metamorfozy w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. A wszystko z myślą o Dniu Matki. Będzie można za darmo skorzystać z kilku stanowisk: fryzjerskiego, makijażu, manicure, masażu twarzy. A kiedy mamy będą już piękne, będą mogły zrobić sobie profesjonalne zdjęcie czy portret. Czas umilą wokaliści Pałacu Młodzieży. Ta lubiana przez mamy impreza już w piątek od 16.00 do 18.00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Preludia organowe Henryka Miłka zabrzmią w sobotę w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wydarzenie odbywa się w ramach Projektu MIŁEK 2018, który przywraca kulturze niesłusznie zapomnianego, a bardzo popularnego przed wojną, kompozytora Henryka Miłka (1878-1943), w roku jego 140. urodzin. Komplet 30 preludiów został odnaleziony rok temu i wykonany, po raz pierwszy w całości, dopiero w lutym tego roku. Te bardzo różnorodne stylistycznie utwory zaprezentuje w Tarnowie wirtuoz organowy – Rościsław Wygranienko, laureat pierwszych nagród wielu międzynarodowych konkursów. Początek w sobotę o 19.00 w katedrze a wstęp jest wolny.

Sanktuarium Maryjne w Okulicach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okulickiej zapraszają w najbliższą niedzielę do Okulic na plenerowy happening „Dziękujemy Ci Matko – Mamo, Ojczyzno, Pani Okulicka”. W programie wiele atrakcji: koncerty (m. im. Orkiestry Górniczej Kopalni Soli w Bochni oraz zespołu EKG), Parada Motocykli, Festiwal Piosenki „Głosem Pieśni wołam Cię”, kukiełkowy spektakl teatralny „Wiejskie Wesele”.

„Z mamą i tatą dla Ciebie Polsko” – tak brzmi tytuł XXII Tuchowskiej Majówki dla Matki, która odbędzie się w niedzielę ( 27 maja) w tamtejszym amfiteatrze. Początek o godzinie 14.00. Będą występy, kiermasze, pokazy strażackie, wystawy i biesiada.

W niedzielę, (27 maja) od godz. 14:00 na parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbędzie się festyn parafialny. Zaprezentują się grupy taneczne, zespół góralski „Chłopcy Podegrodzcy”. Będą zabawy dla dzieci – zjeżdżalnie, strażacy z wozem strażackim, foto-budka, malowanie twarzy i aukcja.

Kolejny weekend to nowe atrakcje w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. W Mościcach będzie można przekonać się jak w praktyce wyglądało wznoszenie „wielkiego dzieła państwowego”, czyli Państwowej Fabryki Związków Azotowych wraz z osiedlem mieszkaniowym. Będzie to okazja do obejrzenia wnętrz najbardziej reprezentacyjnej willi na tym osiedlu, w której przez kilka lat zamieszkiwał ówczesny dyrektor fabryki Eugeniusz Kwiatkowski.

W pobliskich Wierzchosławicach uczestnicy trafią natomiast pod strzechę domu, w którym urodził się charyzmatyczny przywódca ruchu ludowego i trzykrotny premier II RP Wincenty Witos. W programie MDDK znalazł się także kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze. Będzie także można odwiedzić na co dzień niedostępny dwór Żabów. Obiektem towarzyszącym jest również klasztor sióstr Sacré Coeur w Tarnowie ul. Pszennej 3. Szczegółowy plan znajdziecie na www.dnidziedzictwa.pl

Posłuchaj:
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN