Weekendowe propozycje kulturalne – 27.07.2018

27.07.2018

Turniej szachowy, Scena eXperymentalna, koncert kameralny, folkowe widowisko muzyczne Krakowskiej Opery Kameralnej, letnia potańcówka, to propozycje na ostatni weekend lipca.

W nadchodzący weekend można spędzić czas w Amfiteatrze przy ul. Kopernika. W sobotę 28 lipca od 10:00 rozegrany zostanie kolejny turniej szachowy, któremu można się przyglądać, graczom kibicować, ale równie zainteresowani będą mogli zapisać na kolejne turniej (w okresie wakacyjnym odbywają się w środy i soboty). O godzinie 20:00 na Scenie eXperymentalnej wystąpi Senny – młody tarnowski artysta związany z muzyką alternatywną.

W niedzielę 29 lipca o 13:00 z amfiteatralnej muszli popłynie ponownie dźwięk harfy, na której zagra Elżbiety Baklarz, harfistka z Krakowa.

Wieczorem, o godz. 19:00 w Amfiteatrze folkowe widowisko muzyczne ‘Krakowiany, Krakowiany!” przygotowane przez Krakowską Operę Kameralną.

W programie znalazły się pieśni miłosne, weselne, biesiadne, obyczajowe, pasterskie, dożynkowe, jest bogate i oryginalne instrumentarium oraz – cytaty z ‘Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Sympatykom tańca przypominamy, że również w niedzielę o 19:00 na tarnowskim Rynku odbędzie się kolejna Letnia Potańcówka. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Więcej informacji na www.tck.pl

W najbliższy weekend kolejne atrakcje czekają w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej. W piątek odbędzie się wieczorek z dobrą muzyką od godziny 17.00. W niedzielę zaproszone są wszystkie dzieci na godzinę 15. Specjalnie dla nich zagra Kinder Sid. Będzie możliwość przejażdżki bryczką z kucykiem, a także inne atrakcje trampolina, dmuchana zjeżdżalnia a na zakończenie piana party.A od godziny 19.00 potrwa zabawa taneczna na której zagra DJ Sid wraz z zespołem Canto Band.

W niedzielę mieszkańcy regionu w Wał – Rudzie oraz w Zabawie będą mogli uroczyście upamiętnić akcje III most – wydarzenia z 1944 roku.

To właśnie tam, 25 lipca, oddziały obwodu Dąbrowa Tarnowska zabezpieczały akcję, w której zabrano elementy groźnego rakietowego pocisku balistycznego V2. Broń służyła wtedy do niszczenia miast Francji i Wielkiej Brytanii.

Obchody rozpoczną się o 9.15 w Wał Rudzie pod pomnikiem akcji ‘III Most’. Złożone tam zostaną kwiaty, odśpiewany będzie hymn państwowy. Będą także oficjalne wystąpienia.

Natomiast o godzinie 10.30 w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odprawiona będzie Msza św. w intencji uczestników akcji, będzie także świadectwo uczestnika oraz prezentacja projektu Mosty dla ludzi.

Młodzi z diecezji tarnowskiej uroczyście pożegnają jacht, który popłynie do Panamy. Jest nowy, czterodniowy, program sierpniowego wyjazdu i pobytu nad morzem.

Można się jeszcze zapisać – zachęca ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Podróż ‘W pogoni za jachtem” rozpocznie się 25 sierpnia wyjazdem z Tarnowa do Częstochowy, by uczestniczyć w Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

Z Częstochowy uczestnicy pojadą do Gdyni, gdzie oficjalnie, hucznie, wesoło i z pompą pożegnają jacht Dunajec wyruszający w daleki rejs do Panamy.

Reszta czasu upłynie młodym na relaksie – plażowaniu, zwiedzaniu Trójmiasta, wspólnej zabawie i modlitwie. Do Tarnowa młodzi wrócą 28 sierpnia w późnych godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu wynosi 350 zł.

Zgłoszenia będą dokonywane online, do 12 sierpnia br. przez formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN