Weekendowe propozycje kulturalne – 31.08.2018

31.08.2018

Konferencja, piknik, wystawy, kiermasze, występy zespołów muzycznych. W sobotę, 1 września w Brzesku XVIII Diecezjalne Święto Chleba. W ramach wydarzenia, któremu patronuje radio RDN Małopolska w sobotę od 9.00 do 16.00 potrwa konferencja pszczelarska. W tym samym czasie na Placu Kazimierza Wielkiego odbędzie się piknik ekologiczny, gdzie będzie można kupić miody oraz artykuły pszczelarskie. Na najmłodszych będą czekać gry, zabawy i konkursy. O 16.00 będzie ‚Biesiada poniekąd ekologiczna’ i występ grupy ‚Sprawa drugorzędna’.
W niedzielę, 2 września na Placu Kazimierza Wielkiego o 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Jeż.
O 16.30 obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu z Biadolin Radłowskich oraz występ zespołu Łoniowiacy.

 

Disco fasola z gwiazdą, występy regionalnych zespołów, jarmark, fasolka od burmistrza czy koncerty gwiazd. Sporo atrakcji także podczas tegorocznej 19 już edycji Święta Fasoli w Zakliczynie. Impreza dla całych rodzin 1 i 2 września na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym Kamieniec.
Tradycyjnie w sobotę wieczorem ‚Disco fasola’, którą poprowadzi Witold Wolf – szef Folk Festiwal. W programie także koncert Kordiana, gwiazdy disco polo.
Natomiast w niedzielę, 2 września Święto Fasoli rozpocznie o 11.00 Jarmark Produktu Lokalnego. Ponadto będzie m.in. turniej wiedzy o bezpieczeństwie, występ Zespołu Pieśni i Tańca Jaślanie. Od 15.00 oficjalne uroczystości wydarzenia. Po ogłoszeniu konkursu fasolowego będzie fasolka od burmistrza, a wieczorem koncert zespołu Tequlla Band i o 20.00 gwiazda – Stachursky.
Na rynku w Zakliczynie podczas Święta Fasoli czynne będzie wesołe miasteczko z Moraw i prowadzone będą akcje charytatywne i licytacje, a także inne atrakcje, m.in. pokaz węgierskich huzarów.

 

III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych odbędzie się 2 września w Bochni. W amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia zabrzmią pieśni, będą skoczne tańce i obrzędy. W rywalizacji weźmie udział 17 zespołów m.in. z powiatu tarnowskiego, bocheńskiego czy brzeskiego. Wydarzenie pod patronatem radia RDN Małopolska rusza o godz. 11.00. Koncert finałowy o 16.00.

 

4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej dziś i jutro w Tarnowie. W pierwszym dniu wydarzenia w Tarnowskim Centrum Kultury warsztaty dla pasjonatów piosenki aktorskiej. O 19.00 spotkanie z gościem specjalnym – Moniką Dryl, aktorką i wokalistką. 1 września o 19.00 koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz koncert Moniki Dryl.

 

Dziękczynna Msza św. o 14.00 w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpocznie tegoroczne dożynki powiatu dębickiego. Wydarzenie już w niedzielę, 2 września.
Po wspólnej modlitwie barwny korowód przemaszeruje na plac przy Zespole Szkół w Jodłowej, gdzie o 15.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie dożynek. Po ceremoniale dożynkowym rozstrzygnięty zostanie konkurs ‚Rolnik Roku Powiatu Dębickiego”.
Gwiazdą dożynek będzie w tym roku zespół Blue Cafe. Koncert w niedzielę o 20.00.

 

Kameralne Spotkanie Muzealne odbędzie się w niedzielę, 2 września o godz. 17. 00 w Muzeum Zamek w Dębnie, oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Motywem przewodnim spotkania będzie otwarcie wystawy rzeźb Antoniego Osmędy ‘Czas świętych zatrzymany w drewnie”. Osmęda od lat jest zafascynowany sztuką sakralną, jest twórcą wielu przydrożnych kapliczek, rzeźbi, słynie także z szopek bożonarodzeniowych. Spotkanie muzealne uświetni gitarzysta Łukasz Wełna w rockowym programie ‘Wariacje gitarowe na temat muzyki dawnej”. Wstęp jest wolny.

 

Kolejne letnie potańcówki 2 września w Tarnowie. Od godziny 19.00 do 22.00 na na Rynku można wziąć udział w wieczorku tanecznym.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN