Weekendowe propozycje kulturalne – 5.10.2018

05.10.2018

Ogólnopolski XXVI Festiwal Piosenki Maryjnej Ad Gloriam Deiparae 6 i 7 października w Bochni.
Przesłuchania konkursowe w sobotę od 13.00, natomiast o 20.00 gość festiwalu – Dorota Osińska. Wstęp na koncert jest wolny. Niedziela to ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Festiwal odbędzie się w Oratorium św. Kingi w Bochni. Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

 

Nietypowa wystawa w Biurze Wystaw Artystycznych. Natura, ikony, czy portrety – obrazy o takiej tematyce można podziwiać w tej tarnowskiej placówce. Są to dzieła tarnowskiej malarki – Marty Odbierzychleb, laureatki wielu konkursów w Polsce i za granicą.

– Malując obrazy staram się wyciągnąć coś więcej niż tylko podobieństwo – mówi artystka.

Wystawę malarki zatytułowaną ‘Bliskie obrazy” można oglądać do 17 października, w BWA w tarnowskim Parku Strzeleckim.

Marta Odbierzychleb, która wygrała walkę z ciężką chorobą, będzie także bohaterką programu Moje Pocieszenie, w następną niedzielę, o 11.40.

 

Smaki regionów od 5 do 7 października na tarnowskim Rynku.

Każdy kto w tych dniach od 11.00 do 19.00 odwiedzi centrum Tarnowa będzie mógł skosztować swojskiego jadła, różnorodnych słodkości, kupić produkty regionalne czy rękodzielnicze.

Będzie ponadto regionalna muzyka, zainteresowani mogą również wziąć udział w warsztatach kwiatowych – ‘Jesień za oknem’, a najmłodsi skorzystać ze strefy kreatywnych animacji dla dzieci.

Imprezie ‘Smakuj ze smakami’ patronuje radio RDN Małopolska.

 

Teraz coś dla miłośników opery na najwyższym poziomie. Bezpośrednia transmisja monumentalnej “Aidy” Giuseppe Verdiego z jednej z najważniejszych scen świata – ‘Metropolitan Opera” w Nowym Jorku w dąbrowskim Kinie ‘Sokół”. Do dziś opera ta zaliczana jest do nieśmiertelnych hitów teatru muzycznego.

Pierwszy w tym sezonie spektakl operowy w sobotę 6 października. Początek transmisji o 18.55.

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 35 minut. Ceny biletów – 35 zł, ulgowe – 30.

W październiku będą jeszcze pokazywane 2 wydarzenia w ramach bezpośrednich transmisji z nowojorskiej MET: ‘Samson i Dalila” 20.10 i ‘Dziewczyna z Dzikiego Zachodu” 27.10.

Kino ‘Sokół” jest w gronie 36 instytucji udostępniających widzom i melomanom w Polsce tak wybitne dzieła.

 

Wystawę fotografii Iwony Łątki zatytułowaną ‘Szepty’ będzie można obejrzeć w Wojniczu. Wernisaż w sobotę, 6 października o 19.00 w siedzibie Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum.
Iwona Łątka jest studentką grafiki projektowej w Instytucie Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Fotografią interesuje się od najmłodszych lat. Ulubionym tematem w jej pracach fotograficznych jest portret oraz kreacja. Jej receptą na dobry portret jest odnalezienie cząstki siebie w fotografowanej osobie. Od 2013 r. członek grupy Fotograficznej Fotum obecnie Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum.

 

Warto w niedzielę wybrać się do Piwnicznej. Pokazy wypasu owiec i kóz, degustacja potraw pasterskich, kiermasz rękodzieła artystów ludowych czy występy zespołów regionalnych. Miedzy innymi takie atrakcje czekają w czasie Festiwalu Czarnej Owcy. Będzie ponadto biesiada góralska. Wszystko rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.00 przy ul. Zagrody w Piwnicznej – Zdroju. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN