Węgrzy pielgrzymują do Tarnowa

27.06.2018

Narodowa Pielgrzymka Węgrów przyjedzie do Tarnowa. Ponad ośmiuset przedstawicieli tego kraju chce uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie ich aż ośmiuset.

Węgrzy przyjadą do Tarnowa pociągiem, na stacji PKP będzie można ich powitać około godziny 18.40. W czwartek odbędą się uroczystości z udziałem węgierskich pielgrzymów – początek o godz. 9.00 przed dworcem PKP. O godz. 10.00 odbędzie się uroczysta Msza Św., po niej spotkanie pod pomnikiem gen. Józefa Bema na ul. Wałowej.

– Łączy nas zarówno wspólna historia jak i kultura, czy też postać Józefa Bema, który jest narodowym bohaterem Węgier. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Tarnowa, aby udali się pod dworzec w Tarnowie, bo chcielibyśmy uroczyście przywitać pielgrzymów, którzy odwiedzą nasze miasto. Zapraszam także do licznego uczestnictwa w czwartkowych uroczystościach – mówi Lucyna Bielatowicz z Urzędu Miasta Tarnowa.

Poprzednia tego typu pielgrzymka odbyła się w 2014 roku, uczestniczyło w niej ponad siedmiuset Węgrów.

Pamiątką po tegorocznym wydarzeniu pozostanie podarowana nam przez Węgrów “ławka przyjaźni” ozdobiona godłami i flagami Polski oraz Węgier.

Ławka znajdzie miejsce obok muralu przedstawiającego fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej i pomnika gen. Bema.

Posłuchaj:
Lucyna Bielatowicz
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN