Wernisaż Agaty Urbańskiej-Krasowskiej w sądeckim MOK-u

21.04.2021

Wystawa rzeźb i malarstwa Agaty Urbańskiej-Krasowskiej będzie od piątku (23.04) dostępna w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Z tej okazji będzie też wernisaż online. Zobaczycie go na stronie internetowej sądeckiego MOK-u, w piątek o 18.00.

Wystawa będzie dostępna do 20 maja.

Agata Urbańska-Krasowska urodziła się 24.09.1980 r. w Bydgoszczy. Ukończyła Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek grafika warsztatowa, specjalizacja litografia oraz projektowanie graficzne.

„Ciągle poszukuję, dlatego w swoich pracach stosuję różne materiały. Czasem jest to sama ceramika, czasem z drewnem a niejednokrotnie również z metalem. Bywa, że biorę do ręki pędzel i to samo co tak usilnie przed chwilą starałam się przekazać przestrzennie, wymalowuję na prostej płaszczyźnie płótna. To coś, to czasem może nawet banalne, ale na pewno niepodważalne życiowe prawdy, jak przywiązanie na którym oparta jest miłość. Przywiązanie, które wizualizuję sobie poprzez herbatkowe spotkanie dwojga ludzi o podrapanych przez życie twarzach, odbywające się na chmurce z oparów napoju. Czy jak w obrazie „Co kobiety lubią najbardziej”, gdzie nieco z humorem przedstawiam kobietę pływającą w filiżance kawy z kieliszkiem w ręku.”

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN