Widownia tarnowskiego teatru znów się zapełni

17.05.2021

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, 22 maja tarnowski teatr im. Ludwika Solskiego otworzy swoje podwoje dla miłośników sztuki teatralnej spektaklem “Bracia Karamazow” Fiodora Dostojewskiego.

Aktorzy “Solskiego”, po miesiącach funkcjonowania w przestrzeni wirtualnej, spragnieni są bezpośredniego kontaktu z widzami.

– No, na pewno jesteśmy stęsknieni, wyposzczeni, rzec by można nawet, ponieważ w sumie byliśmy przygotowani na to, że zagramy już po długim weekendzie majowym i w zasadzie też takie były pogłoski. Ale, jak to mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze, tak że zapraszamy na koniec maja, na 29 maja. a tak naprawdę otworzymy się troszeczkę wcześniej – mówi dyrektor teatru, Rafał Balawejder.

Wznowienie działalności “Solskiego” zainauguruje planowany na 25 maja koncert poświęcony pamięci zmarłego Edwarda Żentary, aktora i byłego dyrektora teatru, który odbędzie się w tarnowskim teatrze.

Dla widzów teatru przygotowano bogaty repertuar, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli.

Z okazji Dnia Dziecka aktorzy zapraszają dzieci na spektakl “Pinokio”, dla dorosłych zagrane zostaną popularne spektakle “Mayday” i “Piękna Lucynda”. Nastąpi także długo oczekiwana premiera “Zbrodni i kary”.

Pełny repertuar tarnowskiego teatru znaleźć można pod linkiem:
http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/repertuar/2021/05

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN