Wkrótce premiera spektaklu “Mady-baby.edu”

28.01.2021

Mady-baby.edu autorstwa rumuńskiej dramatopisarki Gianiny Cărbunariu gościł już kilkakrotnie na deskach Teatru Solskiego, teraz, po latach przerwy, postanowiono go przypomnieć.

Sztuka opowiada historię trojga młodych osób, które z rodzinnej Rumunii przylecieli do Dublina po to, żeby poczuć się Europejczykami. Zderzenie marzeń z rzeczywistością okazuje się bardzo bolesne.

Spektakl wyreżyserował Krzysztof Prus, znany tarnowskiej publiczności z “Zielonej gęsi” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, “Wszystko o kobietach” Miro Gavrana czy prezentowanej na festiwalu Talia “Rycerza nieistniejącego” Italo Calvino.

Spektakl mówi o tym, co dzieje się w momencie, kiedy sfera seksualna, która dla nas cały czas jest związana z miłością, zaczyna się od niej oddzielać; o tym, w jaki sposób nie potrafimy odnaleźć się w rzeczywistości Zachodu. Wyrwaliśmy się tam i nie potrafimy tam się zakorzenić – mówi Krzysztof Prus.

W spektaklu, po raz pierwszy w Tarnowie, wystąpi gościnnie Anna Zachciał, absolwentka PWST we Wrocławiu i Lart Studio w Krakowie. Wraz z nią na scenie zagrają Maciej Babicz i Tomasz Wiśniewski.

Premiera spektaklu odbędzie się 7 lutego o 18:00 na Scenie Undergound Teatru Solskiego.

Szczegóły na teatr.tarnow.pl

Posłuchaj:
Krzysztof Prus
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN