Wraca “Muzyka w Szlacheckim Dworze”

27.07.2021

Muzyczne żarty, ciekawostki, anegdoty o twórcach, niebanalne fortepianowe aranżacje i inne niespodzianki czekają na tych, którzy 6 sierpnia (piątek) zawitają do dworu w Dołędze.

W tamtejszym oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie, po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się koncert z cyklu “Muzyka w Szlacheckim Dworze”.

Tym razem będzie mniej oficjalnie, a bardziej z humorem, a to za sprawą muzycznego projektu: “Adam Snopek Stand-up przy fortepianie – Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło”.

Jak przyznaje Marek Zięba, kierownik oddziału, postanowił nieco zmienić dotychczasową formułę cyklu koncertów w Dołędze.

– To jest pomysł długoletniego kustosza oddziału Muzeum w Dołędze, pana Bolesława Koniecznego, a ja go tylko kontynuuję. Troszeczkę zmieniłem formułę, bo bardziej odważnie wyszedłem z propozycją, więc przeważnie występują to ludzie młodzi, na dorobku artystycznym, absolwenci akademii muzycznych w różnych gatunkach muzyki – wyjaśnia.

Adam Snopek, który wystąpi w dworze w Dołędze jest artystą nietuzinkowym:

– Jest to artysta dużego formatu. Jeśli ktoś kończy jazz na Akademii Muzycznej w Katowicach, najlepszej w kraju, i wygrywa zaraz potem międzynarodowy konkurs improwizacji jazzowej, to musi coś potrafić. a oprócz tego jest to osoba otwarta, kontaktowa i mam nadzieję, że będzie to współpraca już na stałe. Te relacje, jakie on buduje swoją sztuką z odbiorcą, wysyłając pewną energię, która zawsze wraca do niego, to znaczy, że jest dobrze. Przecież chodzi o to, żeby budować, a nie burzyć. I taki jest pan Adam, buduje – podkreśla Marek Zięba.

Koncert zatytułowany “Na życia wielokropek…tylko Adam Snopek” odbędzie się 6 sierpnia 2021 r. o godzinie 19.30.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Posłuchaj:
Marek Zięba
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN