Wspólna zabawa w szczytnym celu – pomóżmy Wiktorii [ZDJĘCIA]

08.07.2018

Łęg Tarnowski na jeden dzień stał się centrum zabawy. Były tańce, przejażdżki konne, dmuchane ślizgawki, trampolina i wiele, wiele innych. Można było kupić także losy i wylicytować cenne rzeczy.

Wszystko to dla 9-letniej Wiktorii Kaczyk – dziewczynki, która mieszka w Łęgu Tarnowskim. Od roku zmaga się z guzem na kręgosłupie, ale dopiero miesiąc temu lekarze wykryli, co Wiktorii dolega. Jedynym ratunkiem jest operacja w Niemczech, która kosztuje 16 690 euro.

Bliscy Wiktorii są bardzo wzruszeni faktem, że przyszło tyle ludzi i chcą pomóc jednej, bardzo wyjątkowej dziewczynce. – Jestem bardzo poruszona tym, co się tutaj dzieje. Jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni ludziom, którzy pomagają w każdy możliwy sposób. Dzięki temu Wiktoria będzie mogła w końcu przejść bardzo trudną i kosztowną operację – mówi ciocia dziewczynki.

Jak dodają sami uczestnicy, bardzo chętnie przyłączają się do takich akcji. – Ja znam Wiktorię, moja córka się z nią przyjaźni. Od dwóch tygodni planujemy, robimy, po to, by jej pomóc. Teraz jest tutaj tyle serca, ludzie chętnie wrzucają datki. – Jest taka wspólnota, rodzina, która potrzebuje pomocy, nie zostaje sama. – Takie spotkania też sprawiają, że zaczynamy wierzyć, że jeśli i nam coś takiego się przydarzy, to są ludzie, którzy pomogą, tak jak dzisiaj.

Rodzina Kaczyków po zebraniu odpowiedniej sumy wyjedzie do Niemiec, do specjalisty z kliniki w Tubingen.

By pomóc Wiktorii, można też wpłacić pieniądze na portalu internetowym siepomaga.pl lub na konto fundacji Kawałek Nieba o nr 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem „1614 pomoc dla Wiktorii Kaczyk”.

Posłuchaj:
Ciocia Weroniki
Uczestnicy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN