Wspólnie możemy zmienić świat

13.02.2021

Ruszył nowy projekt Erasmus+ pt. Bądź EKO-LOGICZNY dla Stowarzyszenia-Zalasowian. Ma on na celu zmianę naszych nawyków i przyzwyczajeń, które szkodzą środowisku.

Pierwsza z serii akcja będzie dotyczyła foliowych torebek na zakupy. Stowarzyszenie zwraca się z prośbą do mieszkańców o przekazanie niepotrzebnych firanek, z których zostaną uszyte woreczki wielorazowe.

Działacze szacują, że w ciągu jednych zakupów zużywamy nawet kilka foliówek, które używane są ok 25 minut, a rozkładają się od 100 do 400 lat. Wielorazowe opakowania w znaczącym stopniu zredukują zanieczyszczenie środowiska.

 – Jest to pierwsza z serii akcji zaplanowanych w ramach projektu– informuje Barbara Golec, główny koordynator projektu.

Następne działania to: zakupimy teraz bardzo popularne, duże serce czerwone, do którego będziemy zachęcać, żeby wrzucali nam mieszkańcy nakrętki od butelek plastikowych. Czyli chcemy też pozyskiwać ten surowiec wtórny. Mamy też zaplanowany cykl wykładów różnego rodzaju dotyczących właśnie uświadamiania ludzi, w jaki sposób zanieczyszczamy to nasze środowisko.

Firanki można zostawić w zalasowskim sklepie papierniczym oraz kwiaciarni. Prace rozpoczną się,  gdy zebrana zostanie dostateczna liczba materiału. Woreczki wykonają członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze zainteresowani akcją.

Gotowe rękodzieło będzie dostępne za darmo dla wszystkich w lokalnych sklepach i w siedzibie stowarzyszenia. Informacje o pozostałych działaniach Zalasowian są dostępne na ich stronie internetowej.

Posłuchaj:
Barbara Golec
Wydawca, Martyna Wolska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN