Wspomnienia dziewcząt z międzywojennego Tarnowa poszukiwane!

05.01.2021

Mogą stać się częścią pracy naukowej poświęconej tarnowskiej młodzieży żeńskiej w okresie międzywojennym. Autor książek i badacz historii społecznych Marcin Wilk poszukuje tzw. egodokumentów, zapisków osobistych: pamiętników, listów, ale także zdjęć czy rysunków, które później trafią do jego pracy doktorskiej.

– Film z Gretą Garbo w “Marzeniu”, pierniki z cukierni “Apollo”, a może łyżwy z koleżankami z Urszulanek? To ledwie kilka z kilku możliwości spędzania wolnego czasu dziewcząt i młodych kobiet w międzywojennym Tarnowie. Wiemy o tym z książek, gazet, czasem wspomnień, choć tych ostatnich wciąż nie znamy zbyt wielu – pisze Marcin Wilk.

Jestem badaczem historii społecznej i na potrzeby pracy naukowej próbuję odtworzyć życie dziewcząt i młodych kobiet w międzywojennym Tarnowie. Dlatego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapiski osobiste (pamiętniki, dzienniki, listy) przedstawiające punkt widzenia dziewcząt/kobiet żyjących w Tarnowie międzywojennym.

Prace proszę nadsyłać bezpośrednio na email: pamietnikidziewczat@interia.pl z zaznaczeniem, że materiał udostępniony jest do celów badawczych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN