Wydarzenie na miarę dużych sal koncertowych – sukces VIII Koncertu Charytatywnego w Skrzyszowie [ZDJĘCIA]

05.02.2018

Mieszkańcy regionu tarnowskiego, a nawet z innych zakątków Małopolski wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z muzyką, które zorganizowano w hali sportowej w tej miejscowości koło Tarnowa.

W tym roku zbierane są pieniądze dla sześciu osób, w tym czwórki niepełnosprawnych dzieci i poszkodowanego wskutek wypadku podczas festynu młodego strażaka.

To piękna inicjatywa i warto pomagać – mówili uczestnicy koncertu. – Cieszę się bardzo, że mogę komuś pomóc, dzieci zaangażowałam również w to i lubię pana Andrzeja i jego repertuar. – Staram się być co roku na tym koncercie, biorę też udział w licytacjach charytatywnych, bo przez to pomagamy innym. – Trzeba pomagać i widzieć tego drugiego człowieka – dodają.

Na scenie wystąpiły zespoły ‘Uwaga na Jeże”, Szkoła Muzyków Rockowych Pawła Mazura oraz gwiazda wieczoru Andrzej Piaseczny.

Artysta jest otwarty na pomaganie. – To, że warto jest pomagać ludziom to jest absolutnie bezdyskusyjne i pozostające poza wszelkimi rozważaniami. Czasem wydaje nam się, że to wymaga jakiegoś wielkiego wkładu, ale to w ogóle nie jest prawda, bo czasem wystarczy do kogoś się mocniej uśmiechnąć, albo pomóc w taki czysto fizyczny sposób, na przykład pracą swoich własnych rąk – mówi Andrzej Piaseczny.

Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior nie kryje wzruszenia z powodu znakomitej frekwencji.

– Gigantyczna frekwencja, naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to się przekłada na pomoc materialną dla najbardziej potrzebujących i to jest fascynujące i aż chce się żyć, bo pracy jest mnóstwo, setki ludzi się przy tym angażują i każdy z nich wie jaki jest cel, wie po co to robi i jestem i bardzo wdzięczny za to – mówi wójt.

Pieniądze są wciąż liczone. Tylko podczas samej licytacji zebrano ponad 20 tys. złotych.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Andrzej Piaseczny
Publiczność
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN