Wydawnictwa tarnowskiego BWA walczą o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2019

29.10.2020

“Tomasz Kręcicki. Książka” i “Wybrane prace fotograficzne, dokumentujące działania, interwencje i obserwacje Krzysztofa Maniaka w Tuchowie i okolicach; w latach 2013-2019; pod redakcją Sebastiana Cichockiego” zostały nominowane do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2019 w kategorii Albumy.

Konkurs organizowany jest już po raz 60. przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Jest nam bardzo milo, że dwa albumy, z twórczością małopolskich artystów, bo jeden z nich to książka z reprodukcjami malarstwa Tomasza Kręcickiego, a drugi, to album fotograficzny z twórczością Krzysztofa Maniaka. To jest artysta, który pochodzi z Tuchowa i jest bardzo mocno związany z regionem. Bardzo się cieszymy, że wydawnictwa, które przygotowaliśmy zyskały uznanie w oczach profesjonalnego jury – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą, a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w prestiżowych międzynarodowych konkursach: Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

Wyniki tegorocznej edycji mają być znane w najbliższym czasie. Obie nominowane książki można kupić w sklepiku BWA stacjonarnie lub w sprzedaży wysyłkowej.

Posłuchaj:
Ewa Łączyńska-Widz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN