Wyjątkowa edycja Limanowskiej Słazy

20.09.2017

Od 43 lat przyciąga największych fanów folkloru. Jutro (21 września) w Limanowskim Domu Kultury rusza kolejna odsłona Limanowskiej Słazy. Bez wątpienia jest kulturalną wizytówką miasta. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury prezentują się zarówno gawędziarze, śpiewacy, instrumentaliści, jak i całe zespoły.

Swoim talentem i charyzmą przyciągają mieszkańców regionu i turystów, którzy zawsze w ciepłych słowach wypowiadali się na temat występujących. Z pewnością tak też będzie w tym roku, bo program wydarzenia jest bardzo bogaty. Będzie to jednak wyjątkowa edycja. Limanowska Słaza po raz ostatni odbędzie się na deskach Limanowskiego Domu Kultury, zanim w placówce ruszy remont. Na scenie, na której prezentowały się setki artystów z całego powiatu limanowskiego, prezentując folklor Lachów Limanowskich, Sądeckich, Szczyrzyckich, Górali Gorczańskich, Łącko-Kamienickich i Zagórzan. Przyszłoroczna edycja otworzy zatem już nowe karty historii Słazy.

Ze względu na remont Limanowskiego Domu Kultury Limanowska Słaza, zamiast w listopadzie, odbywa się we wrześniu. Start jutro (21.09), a finał i wręczenie nagród w niedzielę (24.09). Festiwalowi tradycyjnie będzie towarzyszyć też kiermasz sztuki ludowej. Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

 

Posłuchaj:
Zapowiedź Limanowskiej Słazy
Jolanta Moździerz, fot. Limanowski Dom Kultury
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN