Wystawa prac Marty Obierzychleb w Marcinkowicach

07.01.2021

Jeszcze do końca stycznia można oglądać blisko czterdzieści prac malarskich tarnowskiej artystki Marty Odbierzychleb w marcinkowieckiej filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie.

W tym trudnym okresie nasza biblioteka zorganizowała dwie wystawy. Teraz mamy jeszcze dzieła malarskie pani Marty Odbierzychleb z Tarnowa, która cieszy się popularnością. W tych trudnych czasach pojedyncze osoby, po dwie zwiedzają, oglądają tę wystawę – mówi Zbigniew Marcinkowski, kustosz placówki.

Tematem prac malarki są ikony, portrety papieża Jana Pawła II i kwiaty.

Wystawa prezentowana jest w godzinach pracy biblioteki. Jest również możliwość zakupu prac.

Marta Odbierzychleb to absolwentka wychowania plastycznego na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (pracownia prof. Wojciecha Kubiczka) oraz Podyplomowego Studium na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członkini Polish Art Club oraz grupy ARTPO w Chicago. Laureatka wielu konkursów organizowanych zarówno w Polsce (m. in. kilkukrotnie nagrodzona na Międzynarodowych Biennale Twórczości Nauczycieli), jak i zagranicą (m. in. wyróżniona przez Polish Museum of America w 2005 roku). Głównym przedmiotem jej twórczych zainteresowań są pejzaże, kompozycje kwiatowe, portrety oraz ikony. Swoje prace wystawiała już między innymi w Tarnowie, Lesznie i Chicago.

Posłuchaj:
Zbigniew Marcinkowski
Anna Szczepanek, źródło własne / MGBP w Radłowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN