Wystawa z Dubaju w tarnowskim BWA

20.06.2022

‘The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi’ – to tytuł wystawy, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Polsce, właśnie w Tarnowie.

Wystawę można było zobaczyć w grudniu 2021 roku w Pawilonie Polskim, podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju. Teraz będzie ją można zwiedzić w Pałacyku Strzeleckim, siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

Ekspozycja jest inspirowana książką ‘Quarks, Elephants & Pierogi: Poland in 100 Words’ , która jest próbą opowiedzenia o polskim języku i kulturze czytelnikom obcojęzycznym.

Książka autorstwa Matthew Daviesa, Mikołaja Glińskiego i Adama Żuławskiego z ilustracjami i w opracowaniu graficznym Magdy Burdzyńskiej została wydana w 2018 roku w ramach programu ‘Niepodległa’ w związku z obchodami stulecia odrodzenia państwa polskiego.

Projekt graficzny i ilustracje wystawy oraz książki to dzieło tarnowianki Magdy Burdzyńskiej – absolwentki tarnowskiego liceum plastycznego i ASP w Krakowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 18:30 w Pałacyku Strzeleckim. Będzie to prolog Dni Tarnowa.

W lipcu po wystawie oprowadzać będą jej twórcy, Magda Burdzyńska, Mikołaj Gliński i Adama Żuławski. Oprowadzanie odbędzie się w sobotę, 16 lipca, o godz. 17 i w niedzielę, 17 lipca, o godz. 12:30.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN