XI Festiwal Filmowy Vitae Valor już 5 grudnia

24.11.2021

Wykładem o Kosmosie jako ostatnim bastionie wolności i warsztatami recenzenckimi rozpocznie się tegoroczny, jedenasty już, Festiwal Filmowy Vitae Valor.

Będzie przebiegał pod hasłem ‘Oblicza wolności’.

Jak powiedział Radiu RDN dyrektor Festiwalu Dariusz Snopkowski, widzowie będą mogli przyjrzeć się tematowi wolności z różnych perspektyw.

– Chcieliśmy popatrzeć na wolność z czterech stron. Od strony wewnętrznej człowieka – wolność od/do będzie jednym z tematów. Chcemy również poświęcić jeden z dni na rozważanie wolności twórczej, która dotyczy mediów. Będziemy też dyskutowali na temat wolności politycznej i ekonomicznej i na koniec będziemy się przyglądali również wolności artystycznej; artystów, którzy też mogą tę wolność wykorzystywać w taki lub inny sposób.

Festiwal wystartuje 5 grudnia dwoma wydarzeniami – wykładem Łukasza Lamży ‘Ostatni bastion wolności – Kosmos’ o godz. 18 i koncertem Oli Nizio o 19:15.

Wśród wydarzeń towarzyszących będą także warsztaty recenzenckie (6-7 grudnia) i konkurs na recenzję filmu.

– To są dni na to, aby przygotować się do oglądania filmów i do dyskutowania poprzez udział w warsztatach recenzenckich, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Chcemy, aby były one przygotowaniem do konkursu recenzenckiego, który zostanie ogłoszony na inauguracje festiwalu. Jest to konkurs otwarty, a ci, którzy wezmą udział w warsztatach, na pewno będą mieli już paletę narzędzi do tego, by przygotowywać recenzje w sposób bardziej profesjonalny i wydaje mi się, że to jest najlepsza droga do tego, aby w konkursie wziąć udział i może wygrać jedną z trzech głównych nagród – mówi Dariusz Snopkowski.

Wszystkie projekcje i spotkania odbywać się będą w Centrum Kultury Mościce w Tarnowie.

Wstęp na nie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zarezerwować sobie wejściówki.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN