XIV Święto Grzyba rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

25.08.2018

Jak co roku wydarzenie przyciągnęło tłumy. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie przyciągnęła nie tylko wielbicieli leśnych przysmaków, ale także fanów dobrej muzyki. Publikę rozgrzał zespół Latające Talerze, a pierwszy dzień swoimi występami uświetnili Red Lips oraz C-Bool.

Tradycyjnie już święto zainaugurował Turniej Sołectw, w którym najlepsze okazało się sołectwo z Bielczy.

Mimo niepewnej pogody frekwencja jest ogromna – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Też pamiętam takie finały Dni Gminy Borzęcin, takie edycje Święta Grzyba, gdzie było bardzo ulewnie, a też fani zespołów pod scenę, pod parasolami świetnie się bawili. Imprezy, które organizujemy w Borzęcinie mają już swoją renomę i markę. Niezależnie od tego, czy jest dobra pogoda, czy gorsza to i tak mnóstwo osób przybywa, żeby się świetnie bawić – dodaje wójt.

Rokrocznie do Borzęcina przybywają nie tylko mieszkańcy regionu. Są i tacy, którzy na Święto Grzyba przyjeżdżają z najdalszych zakątków Małopolski oraz kraju.

Świetny klimat, jeszcze lepsza muzyka. Warto tu przyjeżdżać – podkreślają uczestnicy imprezy. – Fajne miejsce, dobra zabawa, fajni ludzie, fajna kuchnia. Warto przyjechać. Jest dużo atrakcji. Raz na rok można takie coś przeżyć. Jest dużo ludzi, fajny klimat. Trafiliśmy przypadkiem na ulotkę i stwierdziliśmy, że czemu nie. Można się spotkać, porozmawiać, posłuchać muzyki – dodają.

W niedzielę finał imprezy i kolejne koncerty. Zagrają Lachersi oraz zespół Piersi. Imprezie patronuje radio RDN.

Posłuchaj:
Janusz Kwaśniak
Uczestnicy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN