Zarażali uśmiechem przechodniów :) [ZDJĘCIA]

28.03.2018

Grupa młodych z centrum wolontariatu przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie w kolorowych strojach rozdawała mieszkańcom uśmiechy i przypominała, że warto się uśmiechać i wzbudzać dobry humor szczególnie wiosną

–  Ludzie nie patrzą przed siebie, patrzą w telefony, więc pomyśleliśmy, że może jak się przebierzemy fajnie i ich przytulimy, to się uśmiechną. Wprowadzamy trochę ciepła na tarnowskie ulice, żeby mieszkańcy z początkiem wiosny weszli z uśmiechami na twarzach – dodają wolontariusze.

Brakuje nam wszystkim uśmiechu, stąd nasza akcja – mówi Joanna Wielgus, opiekun Młodzieżowego Centrum Wolontariatu. – Wszyscy po zimie są przygnębieni, więc może uda nam się rozweselić mieszkańców i żeby to poszło dalej – w końcu to epidemia – dodaje.

W Pałacu Młodzieży w Tarnowie działa obecnie 20 wolontariuszy. Wśród licznych akcji, w których się angażują jest m.in. Marzycielska Poczta, świąteczne spotkania dla starszych i samotnych czy udział w akcjach promujących rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Posłuchaj:
Wolontariusze
Joanna Wielgus
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN