“Zbrodnia i kara” w tarnowskim teatrze zaraz po zniesieniu obostrzeń

13.04.2021

W Teatrze im. Ludwika Solskiego trwają przygotowania do premiery spektaklu “Zbrodnia i kara” według powieści Fiodora Dostojewskiego.

Reżyserem spektaklu jest Maciej Podstawny, którego do współpracy zaprosiła dyrektor artystyczna tarnowskiego teatru, Matylda Baczyńska, grająca rolę Soni. W postać Raskolnikowa wcielił się Kamil Urban.

Dla reżysera i aktorów praca nad przedstawieniem stała się okazją do wielu przemyśleń i, jak przyznaje Matylda Baczyńska, byliby szczęśliwi, gdyby widz po wyjściu ze spektaklu nadal o nim myślał.

– Wiedziałam, że Maciej będzie starał się zrobić, stworzyć taki spektakl, który pozwoli każdemu zrozumieć historię, którą opowiada. Bardzo będziemy szczęśliwi, jeżeli widz po wyjściu ze spektaklu będzie dalej o nim myślał i zastanawiał się nad tym, co zobaczył. I myślę, że każdy będzie w stanie w jakiś sposób, nie wiem, czy odnaleźć siebie dosłownie w tym spektaklu, ale na pewno pomyśleć o tematach, które dotykają nas wszystkich.

Premiera “Zbrodni i kary” będzie miała miejsce na Dużej Scenie tarnowskiego teatru w niedzielę 25 kwietnia o godz. 19-tej.

Posłuchaj:
Matylda Baczyńska
Maria Polaczek, fot. Paweł Topolski / teatr.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN