“Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego filmem 35-lecia Tarnowskiej Nagrody Filmowej

05.06.2021

Zakończył się internetowy Plebiscyt 35-Lecia Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Spośród 35 tytułów filmów uhonorowanych nagrodą Grand Prix Tarnowskiej Nagrody Filmowej od jej początku, czyli od 1987 do 2020 roku, osoby biorące udział w plebiscycie oddały swoje głosy na 18 filmów.

Wśród najczęściej typowanych były takie obrazy jak (w kolejności alfabetycznej): “33 Sceny z życia”, “Dom zły”, “Krótki film o zabijaniu”, “Nad rzeką, której nie ma”, “Papusza”, “Pora umierać”, “Pułkownik Kwiatkowski”, “Róża”, ‘Symetria”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.

Filmem 35-lecia festiwalu, z największą liczbą głosów oddanych przez biorących udział w plebiscycie została “Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, laureat Grand Prix 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Reżyser otrzyma okazjonalnego pamiątkowego Maszkarona.

Wśród uczestników Plebiscytu, poprzez losowanie zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody, którą jest karta podarunkowa o wartości 200 zł na zakupy w galerii handlowej.

Nazwisko wylosowanej osoby zostanie ogłoszone podczas Inauguracji 35. TNF w Amfiteatrze Letnim 5 czerwca.

35. edycja tarnowskiego festiwalu filmowego potrwa do 12 czerwca.

Tarnowska Nagroda Filmowa – festiwal wybranych polskich filmów pełnometrażowych jest imprezą związaną i poświęcona polskiej kinematografii, a będąc zaliczanym do najstarszych po festiwalu filmowym w Gdyni może poszczycić się Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z 2011 r. przyznaną w kategorii: krajowe wydarzenie filmowe.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN