Znamy już wyniki 46. Limanowskiej Słazy

01.12.2020

Pomimo zdalnej formy w związku z pandemią, twórcy z regionu i tym razem nie zawiedli. Od 16 października do 16 listopada wysłali do jury konkursu łącznie 69 nagrań.

Oprócz tytułów i symbolicznych nagród pieniężnych i pomimo braku występów na żywo – były przede wszystkim wielkie emocje, .

Bezsprzecznym liderem w czterech festiwalowych konkurencjach został zespół ludowy ,,Storowiejski Hyr’, właśnie ze Starej Wsi. Oprócz zwycięstwa w kategorii Kapela, czy Grupa Śpiewacza, członkowie zespołu wygrali też w kategorii Mistrz i Uczeń, oraz Śpiewak Solista. Zwycięzca tej ostatniej Piotr Pławecki, decyzją komisji został wydelegowany do przyszłorocznych Sabałowych Bajań, odbywających w się w Bukowinie Tatrzańskiej.

I miejsce w kategorii Gawędziarze zdobył Stanisław Ptaszek z Pasierbca, zaś w dziecięcej wersji tej kategorii na najwyższym stopniu podium ex aequo stanęli Szymon Dębski oraz Jan Podgórny z gminy Słopnice. Jako zespoły regionalne na I miejscu triumfowały Spod Kicek z Mordarki i Dolina Słomki ze Stronia. Nagrodę specjalną im. Jerzego Obrzuta za wierność wobec tradycji w kategorii Zespoły Regionalne otrzymał zespół Gorce z Kamienicy. Wszystkie szczegółowe wyniki ze wszystkich ośmiu kategorii z podziałem na grupy wiekowe oraz wyróżnienia są opublikowane na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury.

 

Wydarzeniu patronowało Radio RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN