Znamy program tegorocznego festiwalu TALIA

01.10.2020

Tegoroczny, 24. Festiwal Komedii TALIA, który rozpocznie się 6 listopada w Tarnowie będzie inny niż zwykle. Organizatorzy zrezygnowali z zapraszania zespołów teatralnych z całego kraju. W ich miejsce pojawią się wyłącznie spektakle z teatru Solskiego.

Nie będzie też jury, a główną nagrodę festiwalu przyznają sami widzowie.

Zależało nam na ciągłości wydarzenia i dlatego postanowiliśmy zamknąć się we własnych gronie – mówi dyrektor teatru Rafał Balawejder.

– Sięgamy po nasze tytuły, bo trochę chcemy pokazać co my mamy tutaj, co przygotowaliśmy dla państwa. W tych trudnych czasach trzeba szukać trochę tej energii, optymizmu i uśmiechu w swoim własnym gronie. Liczymy, że ten festiwal uda się przeprowadzić w takim kształcie, w jakim został zaplanowany.

Jak dodaje dyrektor Rafał Balawejder ograniczenia w liczbie widzów wykluczyła zbudowanie właściwego budżetu dla całego wydarzenia. Pomogło tu dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tegorocznej TALII zostanie zaprezentowany między innymi MAYDAY w reżyserii Tadeusza Łomnickiego, ‘Księżniczka na opak wywrócona’ w reżyserii byłego dyrektora artystycznego teatru Solskiego Marcina Hycnara czy “Śluby Panieńskie” Wojciecha Malajkata.

Na zakończenie festiwalu pojawi się jeden spektakl spoza Tarnowa – ‘Niespodzianka’ w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Cały repertuar jest dostępny na stronie teatru im. Ludwika Solskiego.

Sprzedaż biletów ruszy już 1 października.

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN