1, 2, 3 … do muzyki Kilara zatańczyło prawie 2 tysiące maturzystów

30.01.2019

1 900 maturzystów tańczyło na środku miasta. Pod ratuszem w Nowym Sączu jak co roku zebrali się uczniowie kończący szkoły średnie, żeby wspólnie zatańczyć poloneza. Przy muzyce Wojciech Kilara z filmu Pan Tadeusz, równo odliczali 1,2 3.

To dla nas świetna integracja. Na rynku w jednym czasie spotykamy tak dużo osób w naszym wieku z różnych szkół – mówi młoda sądeczanka. – Możemy tutaj zobaczyć jak nasi koledzy radzą sobie z polonezem – dodaje maturzysta.

Narodowy taniec prowadziły jak co roku pary w szlacheckich strojach. To członkowie zespołu regionalnego Sądeczanie. – Ten taniec nie jest tak naprawdę łatwy. Nawet osoby, które przychodzą do zespołu zanim wyjdą i zatańczą muszą trochę poćwiczyć – tłumaczy członkini zespołu Irena Pabisz. – Trzeba się dostojnie prezentować, dokładnie stawiać kroki. Jest to taniec, który nadaje elegancji.

W tanecznym korowodzie udział wzięli dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta: Małgorzata Belska z Wydziału Edukacji i Wychowania oraz dr Marcin Poręba z Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN