10 milionów dopłaty i powstanie stadion Sandecji na 8 tysięcy miejsc? [WIDEO]

30.09.2021

Do tej pory nie opublikowaliśmy koncepcji budowanego stadionu Sandecji, bo powstaje nowa koncepcja, zakładająca ponad 8 tysięcy miejsc siedzących na trybunach – mówił na antenie RDN Nowy Sącz Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Wykonawca przebudowy boiska i trybun przy Kilińskiego jest gotowy zbudować większy stadion, ale to zwiększy koszt inwestycji.

Nie mówimy tu o cenie sensu stricte, ale to kwota rzędu dodatkowych 10 milionów złotych. Nasi prawnicy pracują nad najlepszym rozwiązaniem. Można zwiększyć umowę o 15% w stosunku do kwoty zawartej w umowie na stadion o pojemności trybun 4900, ale to nie pokrywa całości, więc zastanawiamy się, czy nie będzie potrzebne dodatkowe postępowanie przetargowe. Jak mógłby wyglądać stadion z 4 trybunami na 8000 widzów? Mieszkańcy zobaczą to w październiku – zapewnił Artur Bochenek.

Z naszych informacji wynika, że miasto chce pokazać tę koncepcję przy okazji meczu Sandecja – Miedź Legnica, który ma zostać rozegrany 9 października na stadionie-placu budowy w Nowym Sączu. Od początku sezonu 2021/2022 biało-czarni grają tylko mecze wyjazdowe.

Przy Kilińskiego rozłożona została już nowa murawa, a boisko będzie podgrzewane. Na razie kibice będą musieli zadowolić się starą trybuną krytą na 1000 miejsc, ale najpierw na rozgrywanie spotkania musi się zgodzić Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak mówił w rozmowie z radiem RDN Nowy Sącz zastępca prezydenta Nowego Sącza, moment zaprezentowania koncepcji stadionu nie będzie przypadkowy. – Wtedy będziemy już wiedzieli na czym stoimy, dlatego czekamy z tą prezentacją.

Stadion Sandecji w pierwotnie zakładanej wersji z trybunami na 4,9 tysiąca miejsc ma kosztować 50,7 miliona złotych. Budowa trwa od czerwca.

Sandecja wróci na swój stadion 9 października? Potrzebna zgoda PZPN

Posłuchaj:
Artur Bochenek
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN