11. 11 listopadowo – patriotyczna ramówka radia RDN

09.11.2019

Dla słuchaczy przygotowaliśmy m.in. ciekawe rozmowy m.in. o trudnej drodze do odzyskania niepodległości i wolności w naturze.

– W porze wiadomości zaprezentujemy tarnowskie drogi Niepodległości, ale odwiedzimy też region sądecki – zapowiada dyrektor RDN, ks. Piotr Adamczyk.

– Taki serwis niepodległościowy, tarnowskie drogi do Niepodległości, czyli jak to wyglądało przed 101 laty. Historycy przygotowali teksty, a dziennikarze radia RDN czytają. Natomiast w połówkach będziemy spacerować po Nowym Sączu, razem z historykiem, który pokaże takie miejsca niezwykłe, związane z pamiątką odzyskania niepodległości.

– Wieczorem, o 21.00, warto zatrzymać się przez chwilę przy odbiornikach i po Apelu Jasnogórskim wsłuchać w koncert pieśni patriotycznych i Maryjnych – zachęca ks. Piotr Adamczyk.

– Będziemy mogli się wsłuchać w to, co przez lata budowało w domach pod strzechami, świadomość, że jesteśmy Polakami. Będzie to zwieńczenie. Limanowa to taka nasza mała ojczyzna, my, jako radio regionalne, próbujemy pokazać regiony. Ten koncert dedykowany jest Pani Limanowskiej, Matce Bolesnej. Ta nasza Matka Polska też wiele wycierpiała. Maryja Bolesna też zawsze była przy nas i trzymała, tak jak trzyma Jezusa, tak trzymała swoją ukochaną ojczyznę w ramionach.

W samo południe razem z radiem RDN będzie można zaśpiewać hymn Polski, natomiast o 15.00 będzie transmisja Mszy św. z tarnowskiej katedry.

Szczegółowa ramówka w zakładce Program – Święta.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Adamczyk
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN