11-letnia Nikola potrzebuje pomocy, by znowu mogła słyszeć

13.01.2021

U pochodzącej z Dębicy dziewczynki zaraz po urodzeniu stwierdzono całkowity niedosłuch lewego ucha. Sytuacja pogorszyła się na początku tego roku, kiedy dziewczynka z dnia na dzień straciła słuch także w drugim uchu.

Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań okazało się, że Nikola może odzyskać słuch tylko i wyłącznie dzięki wszczepieniu implantów ślimakowych i chodzeniu do końca życia z procesorem mowy.

Wykonanie takiej operacji jednak sporo kosztuje.

Liczy się czas, im szybciej operacja zostanie wykonana, tym większa szansa, że Nikola będzie mogła ponownie usłyszeć – mówi tata dziewczynki. – Nikola jest naszym skarbem. Do momentu choroby była żywym i energicznym dzieckiem. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli o przekazanie 1%, aby nasza córka mogła usłyszeć rówieśników, jak i nas rodziców.

Jak dodaje, już teraz leczenie córki jest bardzo kosztowne, a po wszczepieniu implantów wydatki związane z rehabilitacją i leczeniem znacznie wzrosną.

Aby przekazać 1% podatku dla Nikoli należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000231088, a w rubryce “Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać “Nikola Surdel”.

Można też dokonać wpłaty na konto 46 1050 1562 1000 0024 4701 6201 Tytułem: “Nikola Surdel”

Posłuchaj:
Tata Nikoli
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN