112 weekendowych interwencji sądeckiej drogówki

26.07.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w weekend wystawili 86 mandatów i zatrzymali 1 prawo jazdy w ramach wzmożonych działań. Skupiali się na kierowcach, którzy brawurową jazdą łamali przepisy.

Kontrole prowadzone były głównie wieczorami i w nocy. Dotyczyły 112 pojazdów. Policjanci wzięli pod lupę m.in. kierowców jadących po obwodnicach Nowego i Starego Sącza. Kontrolowali również parkingi, między innymi “Jojko” przy Rondzie Solidarności czy Park&Ride w Starym Sączu oraz te przy galeriach handlowych.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 107 wykroczeń i wystawili 86 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu i inne, np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowę przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu). Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych w głównej mierze za zły stan techniczny. W jednym przypadku z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującemu prawo jazdy – mówi Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Jak informują mundurowi, akcja była też odpowiedzią na skargi mieszkańców oraz reakcją na informacje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wzmożone kontrole sądeckich policjantów mają być cykliczne.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN