12 godzin czekania na granicy Polski i Niemiec. Co ze Słowacją?

18.03.2020

Ostatniej doby na jedynym czynnym przejściu granicznym ze Słowacją czyli w Chyżnem nie było żadnych incydentów. Przypomnijmy, że granica jest obecnie zamknięta dla cudzoziemców, oprócz osób wykonujących zawodowo przewóz towarów.

W porównaniu z granicą niemiecką oczekiwanie na wjazd do Polski jest krótkie bo trwa około 2 h, tym bardziej że każdy wypełnia dokumenty potwierdzające tożsamość i miejsce kwarantanny, której wjeżdżający muszą poddać się na 2 tygodnie. Obowiązek ten nie dotyczy np. kierowców TiR-ów, którzy również są badani, ale z racji wykonywanego zawodu nie mogą spełnić jej warunków.

Wczorajszy dzień i dzisiejsza noc to 1049 osób, które wjechały do Polski 1023 samochodami. Było to tylko 12 samochodów osobowych i aż 1011 ciężarowych. Natomiast z Polski na Słowację wyjechało tylko 60 pojazdów. Przez kolejowe przejście graniczne w Muszynie do Polski wjechały 4 pociągi, w których kontroli poddano 7 osób z obsługi. Na całej linii granicznej ze Słowacją, którą patroluje również wojsko, nie odnotowano żadnych incydentów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN