W 15 minut przejadą z Heleny do centrum miasta. Urząd uruchamia autobusy dla maturzystów

03.05.2019

Maturzyści z osiedla Helena przejadą na matury specjalnymi autobusami. Dlatego, że podobnie jak w zeszłym roku most będzie zamknięty MPK ma uruchomić specjalne kursy dla tych, którzy chcą zdążyć na egzamin. Kiedy będzie można z nich skorzystać?

W tym roku do matury w Nowym Sączu ma przystąpić ponad 2 tysiące uczniów z 15 szkół miejskich. Część z nich aby dotrzeć na egzamin musi jednak przedostać się do centrum miasta z drugiej strony Dunajca. Po zamknięciu mostu heleńskiego w zeszłym roku był to duży problem, dlatego, że niektóre kursy szynobusu były zdecydowanie przeładowane. Część maturzystów dojeżdżała na egzamin w ostatniej chwili. W tym roku ma być inaczej.

Dla absolwentów szkół średnich uruchomione zostaną trzy autobusy – o godzinie 7:45, 8:00 i 8:15. O tej porze wystarczy pojawić się przy skrzyżowaniu ul. Legionów i Dunajcowej. Właśnie stąd przez trzy dni – 6, 7 i 8 maja będą one odjeżdżać do centrum Nowego Sącza. Jak informuje biuro prasowe urzędu czas przejazdu autobusów na przystanek przy ulicy Kazimierza będzie trwał około 15 minut.

Wydawca, Zdjęcie Urzad Miasta Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN