15 września upłynie termin zgłaszania prac do konkursu im. Tadeusza Tertila

14.09.2021

W rywalizacji biorą udział prace dyplomowe absolwentów szkół wyższych o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim obronione w roku akademickim 2020/2021.

– Nagroda im. Tadeusza Tertila, burmistrza, wielkiego samorządowca, burmistrza wolności, niepodległości, od wielu lat przyciąga młodych ludzi z ich talentami, z ich pracami, które są wyjątkowe. Zasługują na nagrody, na wyróżnienie i w tym roku jest podobnie – mówi Maria Zawada-Bilik z Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej tarnowskiego magistratu.

– Z powodu pandemii trudniej pozyskać dokumenty na uczelniach, które wymaga regulamin konkursu – dodaje.

– Stąd też będziemy cierpliwi do ostatniej minuty, będziemy czekać na wszystkie prace. Na wiele telefonów odpowiadamy, uspokajamy, tych sygnałów mamy sporo. Proszę dzwonić, proszę pytać. Doświadczenie lat ubiegłych pokazuje, że ten ostatni tydzień jest bardzo gorący.

Pula nagród w XV edycji konkursu wynosi 14 tys. zł.

Nagroda przyznana zostanie w dwóch kategoriach: najlepszej pracy licencjackiej lub inżynierskiej oraz najlepszej pracy magisterskiej.

Nagrody zostaną wręczone w tarnowskim Ratuszu 30 października podczas wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN