150 tys. złotych od powiatu na zakup sprzętu do RTG

30.11.2020

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej chce kupić jezdny aparat do RTG. Placówka jest jedyną w regionie z oddziałem zakaźnym dla dorosłych. Sprzęt usprawni pracę placówki i umożliwi przeprowadzenie pełnej diagnostyki pacjentów chorych oraz podejrzewanych o zarażenie koronawirusem.

Całkowity koszt aparatu to ponad 500 tys. złotych. Szpital otrzymał także dofinansowanie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w wysokości 300 tys. złotych.

Jak czytamy na stronie urzędu dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn zwrócił się również do samorządów gminnych o wsparcie tej inwestycji. Brakująca kwota to ponad 66 000 zł.

Jak mówił w programie Słowo za słowo starosta dąbrowski Lesław Wieczorek ponad 60% szpitalnych łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów tzw. covidowych.

W tej chwili jest taka tendencja spadkowa zachorowań. Myślę, że nie będzie tej trzeciej fali zachorowań to bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonowania szpitala, ponieważ w tej chwili mamy ponad 60% łóżek szpitalnych przeznaczonych na łóżka covidowe. A przecież też pacjenci, którzy potrzebują leczenia odkładali swoje wizyty.

Według ministerialnych raportów zakażeń w powiecie dąbrowskim zachorowały dziś (30.11.) 4 osoby. W Małopolsce – 280.

Posłuchaj:
Lesław Wieczorek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN