16 nowych zakażeń w Tuchowie. Wcześniej mieli wynik negatywny

16.06.2020

Dzisiejsze wyniki badań na obecność COVID – 19 potwierdziły zakażenie u 6 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, 4 sióstr zakonnych, dwóch opiekunek świeckich 1 ojca redemptorysty i 3 mieszkańców gminy Tuchów. Większość z tych osób w pierwszym teście otrzymało wynik negatywny.

Ich stan jest stabilny, chociaż chorzy podopieczni Domu Pogodnej Jesieni są w bardzo podeszłym wieku – mówi starosta Roman Łucarz.

– Te osoby będą w tej chwili diagnozowane w szpitalu zakaźnym w Krakowie. Na tę chwilę ich stan nie jest zły. Natomiast ta sytuacja może się jednak diametralnie zmienić, ponieważ pięciu pensjonariuszy z z DPJ są w wieku osiemdziesiąt i więcej lat, więc jest to grupa najwyższego ryzyka.

Jak dodaje starosta Roman Łucarz, dwóch redemptorystów, których wynik wcześniej okazał się pozytywny jest w stanie ciężkim.
Trzech zakonników u których wczoraj wykryto koronawirusa zostało przewiezionych z Domu Rekolekcyjnego w Tuchowie do szpitala zakaźnego w Krakowie.

Jak informuje starosta tarnowski Roman Łucarz, obecnie w samym Tuchowie mamy 87 osób chorych na koronawirusa. Do tego dochodzą dwa inne przypadki z Powiatu Tarnowskiego.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN