Zamknięciem przejścia dla pieszych zajmie się Policja

30.08.2017

Zamknięciem przejścia dla pieszych w rejonie wiaduktu przy ul. Gumniskiej w Tarnowie zajmie się Policja. Jest wniosek Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w tej sprawie. Urzędnicza kontrola wykazała, że wykonawca przebudowy wiaduktu zrobił to niezgodnie z prawem.

 Temat przejmują funkcjonariusze tarnowskiej drogówki – potwierdza zastępca naczelnika, podinspektor Zofia Kukla. – Oczywiście jest to przejaw niezastosowania się do uzgodnień. Projekt, który był uzgodniony przez miasto o tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy, zakładał, że tam przez cały czas będzie wyodrębnione specjalne przejście dla pieszych. Co więcej, był to warunek dopuszczenia takiej organizacji ruchu. Ponieważ nie został spełniony, wykonawcy grozi poniesienie odpowiedzialności za ten stan rzeczy – dodaje podinspektor Kukla.

Na jutro zaplanowano spotkanie z przedstawicielami inwestora, wykonawcy, miasta i Policji. Mają zapaść decyzje w sprawie spornego przejścia dla pieszych przy ul. Gumniskiej. Czas ucieka, a problem będzie jeszcze większy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Uczniowie zespołu szkół zlokalizowanego w Parku Sanguszków nie będą mieli się jak tam dostać.

Posłuchaj:
Zofia Kukla
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN