2 mln 300 tys. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu dąbrowskiego [WIDEO]

04.05.2021

Modernizacja I Liceum Ogólnoksztacącego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz rozbudowa budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia ratunkowego będą możliwe dzięki dotacji rządowej, jaką otrzymał powiat dąbrowski.

Starosta powiatu dąbrowskiego Lesław Wieczorek, który był gościem programu Słowo za Słowo, mówi, że dąbrowskie liceum przejdzie głównie modernizację energetyczną.

– W ramach tego zadania będzie zrealizowana wymiana instalacji grzewczej, częściowo stolarki okiennej. Będzie remont hali gimnastycznej, tam będzie konieczna wymiana stolarki okiennej, ale także montaż dodatkowych drabinek, aby poprawić bazę sportową.

W tym roku I LO w Dąbrowie Tarnowskiej będzie obchodzić 100-lecie istnienia.

Natomiast 1 mln złotych przeznaczony zostanie dla szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej na potrzeby inwestycyjne – informuje Lesław Wieczorek.

– Dyrekcja planuje rozbudowę przychodni rodzinnej, remont prosektorium i izby przyjęć. Ta kwota nie wystarczy na to zadanie, więc będzie musiała dyrekcja na tę chwilę wybrać jedno z tych zadań i próbować pozyskiwać więcej środków żeby całość planowanych inwestycji w szpitalu przeprowadzić.

Dodajmy, że powiat dąbrowski otrzymał także ponad 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Środki przeznaczone zostaną na przebudowę drogi w Nieczajnej Górnej oraz przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w Ujściu Jezuickim.

Posłuchaj:
Lesław Wieczorek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN