2 tysiące ton błękitnego węgla trafi do Nowego Sącza

10.09.2019

Władze Nowego Sącza chcą dopłacać mieszkańcom do błękitnego węgla. To pilotażowy program, który ma pomóc w ograniczeniu emisji smogu. Urząd Miasta zamierza kupić 2 tysięcy ton tego paliwa. O tym, czy uda się dofinansować mieszkańcom jego zakup zdecydują radni podczas dzisiejszej sesji – wyjaśnia prezydent miasta Ludomir Handzel.

– Wprowadzamy propozycje dofinansowania błękitnego węgla, czyli paliwa, które jest o 25% bardziej kaloryczny od dotychczasowo stosowanych paliw stałych. Do 3 ton będzie można uzyskać dofinansowanie z budżetu miasta Nowego Sącza. Mam nadzieję, że to wpłynie na jakość naszego powietrza. Jest to równowartość około 4 ton zwykłego węgla. 

Węgiel ma być dostępny do końca 2019 roku. Aby uzyskać około 200 złotowe dofinansowanie do tony trzeba wypełnić wniosek, który będzie znajdować się między innymi na stronie Urzędu Miasta wraz z pozostałymi informacjami dotyczącymi producentów i miejscami autoryzowanych punktów sprzedaży. Miasto planuje, przekazać szczegółowe informacje wszystkim posiadaczom pieców węglowych na ternie Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN