200 milionów kredytu na inwestycje – czy radni przyjmą budżet zaproponowany przez prezydenta?

17.11.2017

Tarnowski magistrat, aby zrealizować przyszłoroczne plany budżetowe musi zaciągnąć 200 milionowy kredyt. Oznacza to że zadłużenie miasta na koniec 2018 roku przekroczy 425 milionów złotych.

Ostateczna decyzja będzie należała do radnych – mówi prezydent Roman Ciepiela. A najważniejsze inwestycje to modernizacja ulic Lwowskiej oraz Spokojnej i Elektrycznej, czy też sali koncertowej przy Szkole Muzycznej.

– Jeżeli radni uznają, że któraś inwestycja jest zbędna, oczywiście można ją odkreślić czerwoną kreską i wyeliminować ją. Przez to zmniejszymy obciążenia budżetu miasta. Jest tylko pytanie, którą inwestycję należy wyeliminować. Z drugiej strony, radni też mają swoje propozycje remontów dróg, budowy chodników czy dróg osiedlowych. W tym budżecie nie ma żadnych niespodzianek – komentuje prezydent.

– Musimy mierzyć siły na zamiary – tak komentuje zaciągnięcie 200 milionowego kredytu radny PiS Józef Gancarz. Przewodniczący komisji ekonomicznej uważa, że nie jest to dobre dla już i tak bardzo zadłużonego Tarnowa. Dodaje również, że radni PiS przedstawią szereg swoich propozycji do budżetu, więc należy się liczyć z wykreśleniem niektórych propozycji prezydenta.

Radni PiS krytykują dokument przedstawiony przez prezydenta. Uważają, że kolejne zadłużanie miasta i 200 milionowy kredyt to duży błąd. Jak mówi reporterowi RDN radna PiS Anna Krakowska, tak duże zobowiązanie może też pogrążyć miasto w przyszłych latach. – Chciałby, pragnąłby, mógłby, gdyby – te cztery wyrazy pokazują, że potrzeb miasta jest bardzo dużo. Oczywiście realizacja inwestycji jest koniecznością. Chodzi tu głównie o infrastrukturę, o przejezdność Tarnowa, czy też inwestycje sportowe. Skąd brać na to środki – pyta radna PiS.

Obecnie tarnowscy radni zapoznają się z projektem budżetu zaproponowanym przez prezydenta. Swoje uwagi oraz zmiany będą omawiać na posiedzeniach komisji. Podczas grudniowej sesji Rady Miasta zostanie przedstawiona ostateczna wersja dokumentu. Dziś zaprezentowano go publicznie. Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Anna Krakowska
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN