22-letni sądeczanin aresztowany za rozbój

20.07.2021

22-latek podejrzany o rozbój został zatrzymany przez sądeckich policjantów kryminalnych. Do zdarzenia, za które młody sądeczanin odpowie przed sądem, doszło w jednym z parków w Nowym Sączu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, w jednym z parków na terenie Nowego Sącza, do siedzącego na ławce 18-latka podjechał nieznajomy mężczyzna na rowerze i zapytał go, ile ma przy sobie pieniędzy. Kiedy młody mężczyzna nie chciał odpowiedzieć, 22-latek stał się agresywny i zaczął grozić mu pobiciem. Z obawy o swoje zdrowie 18-latek wyciągnął z portfela 600 zł, które sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony o sprawie zawiadomił policję.

Sprawcę udało się ująć już po kilku godzinach, kiedy sądeccy policjanci przeszukiwali teren. Zauważyli oni wtedy mężczyznę na rowerze, który odpowiadał rysopisowi przekazanemu przez 18-latka. Prokurator postawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut rozboju, a Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Teraz za popełnione przestępstwo 22-letniemu sądeczaninowi grozi do 12 lat więzienia.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN