24 maja kursy wznawia Voyager. Pojedzie m.in. przez Ryglice i Skrzyszów

10.05.2021

Od dłuższego czasu samorządy z regionu tarnowskiego starały się o dodatkowy kurs przez Ryglice, Skrzyszów i Wojnicz. Od drugiej połowy maja mieszkańcy tych miejscowości będą mieć możliwość bezpośredniego połączenia z Krakowem.

Autobus będzie ruszał z Gorlic, a jego trasa będzie miała trzy warianty. W naszym regionie będzie jechał przez Ryglice, Skrzyszów, Wojnicz; przez Rzepiennik, Tuchów, Wojnicz oraz przez Lubaszową, Tuchów, Wojnicz.

To ukłon w stronę mieszkańców, bo prosili nas o uruchomienie tego połączenia – mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

– Wiele osób pracuje w Krakowie, wiele dzieci chodzi do szkoły, także zaocznie, także potrzeba połączenia gminy Ryglicy z Tarnowem i dalej z Krakowem to dla nas okno na świat. Pandemia trochę nam w tym przeszkodziła, ale teraz są dopracowane szczegóły, ustalone są wszystkie przystanki. Rano będzie kurs z Ryglic około szóstej i powrót około godziny 16.

To również szansa na pokazanie naszej oferty turystycznej – dodaje wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior.

– Jeżeli ta oferta turystyczna naszego regionu będzie dobra, no to z automatu możemy też kilka osób ściągać na takie wycieczki.

W związku z zamkniętym dworcem w Tarnowie autobusy w mieście będą się zatrzymywać na ulicach: Braci Saków, Gumniska, Narutowicza, Krakowska (Planty), Kochanowskiego, Krakowska (obok ul. Czerwonej). W Wojniczu przystanek nadal będzie przy cmentarzu.

Cena jednego kursu z Tarnowa do Krakowa do 15 złotych, są też oferty promocyjne w ramach których za kursy możemy zapłacić złotówkę.

ROZKŁAD:
http://www.voyager-transport.pl/uploads/media/6094cbcba0380/gorlice-tarnow-krakow-zbiorcza.pdf?v1

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Marcin Kiwior
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN