Schronisko dla bezdomnych zwierząt najprawdopodobniej od stycznia

25.07.2018

Budowa schroniska dla zwierząt w Nowym Sączu pochłonie więcej pieniędzy z budżetu miasta, niż planowano. Sądeccy radni jednogłośnie podjęli decyzję, że inwestycja zostanie dofinansowana z miejskiej kasy.

Jak wiecie z naszych wiadomości, w budżecie miasta na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu przeznaczonych było 1,7 mln. Jedyna firma, która zgłosiła się do realizacji inwestycji zaproponowała jednak kwotę wyższą o 100 tysięcy.

Schronisko powstanie, radni zaakceptowali dopłatę do budżetu, która była wcześniej uchwalona na budowę schroniska. Teraz przystępujemy do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Jak umowa będzie już podpisana, przystępujemy do realizacji tej inwestycji. Ma ona być zakończona 20 grudnia 2018 roku, tak żeby schronisko mogło ruszyć w styczniu przyszłego roku – tłumaczy Jerzy Gwiżdż wiceprezydent Nowego Sącza.

Mamy głęboką nadzieję, że i w projektowaniu i w wykonawstwie nie będzie żadnych problemów dlatego, że w gruncie rzeczy to jest prosta robota, jeśli chodzi o stronę techniczną. A najważniejsze rzeczy, czyli lokalizacja i finanse są załatwione – dodaje.

Schronisko powstanie przy ul. Tłoki niedaleko wału. Będzie tam miejsce dla 70 psów i 15 kotów.  Znajdą się tam kojce, ocieplone budy i wybiegi. Do tej pory bezdomne zwierzęta z Nowego Sącza trafiają do schronisk w Nowym Targu i w Krynicy, z którymi miasto ma umowę. Schronisko w Nowym Sączu pozwoli według szacunków zmniejszyć koszt utrzymania bezpańskich zwierząt o 1/3.

Posłuchaj:
Jerzy Gwiżdż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN