Po 3 latach przerwy powróciła szopka noworoczna [WIDEO]

27.01.2019

Tematy ważne dla mieszkańców regionu sądeckiego, pokazane w krzywym zwierciadle i z przymrużeniem oka. Reaktywowana po 3 latach szopka noworoczna spotkała się z pozytywnymi reakcjami osób, które przyszły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Występy były bardzo udane. Wszyscy aktorzy spisali się świetnie. Cieszymy się, że w końcu mieliśmy w Nowym Sączu takie wydarzenie – mówili nam widzowie.

Nie brakowało ciekawych pomysłów na teksty i brawurowych występów. Radny Grzegorz Fecko ubrany w lachowski strój zaśpiewał o przedłużającej się budowie mostu heleńskiego.

Tomasz Baliczek dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza wcielił się w rolę Cadyka i wraz z radnym Dawidem Dumaną rozprawiali między innymi o Sandecji. – Było o liczeniu pieniędzy, których nie ma. Takie spojrzenie nieco z boku i z dystansem, każdemu dobrze zrobi – podkreślił Baliczek.

Zaśpiewał też wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka – o tym, że na układy nie ma rady. Samorządowców wspierali też młodzi z grupy kabaretowej Morsy.

Na zakończenie szopki Janusz Michalik z nowosądeckiego MOK-u wręczył reżyserowi i współprowadzącemu imprezę Dariuszowi Izworskiemu, kopertę z wypowiedzeniem. Powodem był… brak zaufania.

Poprzednie 3 edycje szopki noworocznej można było zobaczyć w starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Ostatnią w 2015 roku.

Obsada szopki: Michał Kądziołka, Maciej Rogóż, Joanna Albrzykowska-Clifford, Krzysztof Krawczyk, Dawid Dumana, Sylwester Adamczyk, Tomasz Baliczek, Jakub Prokopowicz, Justyna Waśko, Grzegorz Fecko, Szymon Ząbczyk, Robert Brach, grupa kabaretowa Morsy, Dariusz Izworski.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN